Jonizator wody aQuator Vivo Silver+

Jonizator wody aQuator Vivo Silver to urządzenie elektryczne do wytwarzania wody jonizowanej (inaczej alkalicznej lub żywej) oraz kwaśnej (inaczej martwej).

Jonizator wody AQUATOR VIVO - Urządzenie elektroniczne w którym za pomocą elektrolizy wody, wytwarzana jest woda zjonizowana żywa 2,2 l i martwa 0,8 l 

Cena brutto 2149,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł
Ostatnie 4 produkty w magazynie

OPIS URZĄDZENIA

Jonizator wody AQUATOR VIVO  - Urządzenie elektroniczne w którym za pomocą elektrolizy wody, wytwarzana jest woda zjonizowana żywa 2,2 l i martwa 0,8 l Różnice w porównaniu z poprzednią wersją: 

1. Jednolity korpus: Pokrywa urządzenia jest zintegrowana z korpusem, dzięki czemu jest ergonomiczny w użyciu. Dodatkowo panel sterujący jest mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne i bezpośredni kontakt z wodą 

2. Stabilne urządzenie: Optymalnie wyważony środek ciężkości korpusu pozwala utrzymać stabilność urządzenia przy podniesionej górnej części 

3. Ekskluzywny design: Nowy kształt, inspirowany sprzętem AGD i zastosowana elegancka kolorystyka zapewniają produktowi swoje miejsce w kuchni 

4. Nowa konstrukcja wewnętrznych przegród na pojemniki i membrany: Pojemnik wewnętrzny ma nową konstrukcję z niewielkim uchwytem u góry, ułatwiającym wyjmowanie go z dużego naczynia. Ułatwiony jest też montaż uchwytu przegrody membranowej dzięki zastosowaniu miękkiego certyfikowanego tworzywa sztucznego. Nowy materiał na przegrody wydłuża również żywotność membran. Nowa konstrukcja przegród membranowych ułatwia wymianę membran, dzięki czemu montaż ich jest sprawny i szybki 

5. Menu: Urządzenie posiada intuicyjne, proste w obsłudze menu. W urządzeniu zaprogramowany jest język polski. Duże, wygodne przyciski usprawniają obsługę paneli, jednocześnie wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia i ścieranie 

6. Innowacje w elektrodach: Większa powierzchnia elektrod zanurzona w wodzie, a także mniejsza odległość elektrod względem siebie pozwala na skrócenie czasu procesu elektrolizy wody i zwiększa jego efektywność. Dodatkowo wskazania poziomu uzyskanego pH i ORP są bardziej precyzyjne 

7. Dodatki do urządzenia: przyjazny środowisku, bezwonny płyn do czyszczenia katody pozwalający dokładniej oczyścić elektrodę ściereczka do czyszczenia katody. Dzięki zastosowaniu mikrofibry minimalizuje możliwe uszkodzenia elektrody, jakie mogą powstać przy stosowaniu nieodpowiednich ściereczek Ściereczka do czyszczenia srebrnej elektrody. Dzięki nowej srebrnej tkaninie tlenek srebra jest usuwany po każdym użyciu, co sprawia, że proces srebrzenia jest szybszy i bardziej efektywny 

Wszystkie wyżej wymienione dodatki mogą być stosowane do pozostałych modeli jonizatorów marki aQuator.

CO TO JEST WODA JONIZOWANA?

Woda jonizowana jest wytwarzana za pomocą jonizatorów wody aQuator. Urządzenia te, w procesie elektrolizy w obu naczyniach, warunkowo rozdziela cząsteczki wody H2O na dwie części: alkaliczną i kwaśną oddzielone specjalną membraną półprzepuszczalną. 

H2O ←→ H+ + OH–

W oddzielnych naczyniach urządzenia jest wytwarzana: 

a. woda alkaliczna (żywa): w której negatywne jony hydroksylowe OH- łączą się się z jonami metali alkalicznych np. potas, sód, wapń a jony wodoru, które zostały po powstaniu alkalii tworzą wodór molekularny (tak jak w generatorach wodoru) 

b. woda kwasowa (martwa): w której dodatnie jony wodorowe H + łączą się z ujemnymi resztkami kwasowymi tworząc kwas. A pozostające jony hydroksylowe wytworzą tlen. 

Alkaliczne otoczenie charakteryzuje się wskaźnikiem pH ponad 7 – dzięki powstałym alkaliom, a uzyskany ładunek ujemny ORP wskazuje na właściwości przeciwutleniające, które pojawiły się dzięki cząsteczkom wodoru. Wartości parametrów zależą od czasu pracy urządzenia lub zadanych ustawień użytkownika. 

 Aktywny wodór w wodzie zjonizowanej: 0,8-1,2ppm (mierzony dla wody 9.0PH) 

Właściwości wody jonizowanej 

 Właściwości wody zjonizowanej charakteryzują da parametry: ORP- potencjał oksydacyjno-redukcyjny i pH - wskaźnik charakteryzujący stężenie jonów wodorowych. ORP charakteryzuje się ładunkiem dodatnim lub ujemnym (mV), który uzyskuje woda zjonizowana (WA -, WK +). Wartości skali pH zawarte są w przedziale od 0 do 14 jednostek. Woda pitna neutralna ma pH ok. 7,0 pH wody alkalicznej sporządzonej przy pomocy jonizatora może wynosić od 8,0 do 11,0 (im wyższa liczba, tym bardziej alkaliczna jest woda), a wody kwasowej - od 6 do 2,4 (im mniejsza jest liczba, tym woda jest bardziej kwaśna). Woda alkaliczna (WA) - to miękka, bezwonna woda o smaku deszczówki. Jest to naturalny stymulator. Woda kwasowa (WK) - to woda o smaku kwaśnym, z typowym zapachem kwasu i ze słabym zapachem chloru. Jest naturalnym środkiem bakteriobójczym. 

Właściwości wody srebrnej 

 Woda srebrna zabija mikroorganizmy i bakterie. Małe dawki srebra (0,01 mg/l) mają pozytywny wpływ na organizm. Oddziaływanie wody srebrnej zależy od stężenia jonów srebra - im stężenie wyższe, tym mocniejsze i szybsze oddziaływanie. Właściwości bakteriobójcze woda srebrna utrzymuje w ciągu kilku miesięcy. Do wytwarzania wody srebrnej najlepiej wykorzystywać wodę pitną. Zaleca się stosowanie filtrowanej wody źródlanej lub na kilka godzin zostawionej wody z wodociągu. W przypadku użycia wody jonizowanej alkalicznej otrzymamy wodę alkaliczną-srebrną. Woda srebrna słabej koncentracji - to przejrzysta woda bez smaku i zapachu. Najlepiej ja przechowywać w ciemnych pojemnikach. Podczas gotowania wody srebrnej, pojawia się osad srebra i woda traci swoje właściwości. Jeżeli stale pijemy wodę srebrna, stężenie nie powinno przekraczać 0, 01 mg/l (ONZ 48-1994). Stężenie takie uzyskiwane jest po włączeniu urządzenia na 2 sekundy. 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Pojemność zbiornika jonizatora: 3 litry (2,2 litra wody alkalicznej (żywej) ; 0,8 litra wody kwaśnej (martwej) lub odwrotnie - możliwość wyboru) 

Zasilanie: 220-230 V. 

Zakres PH/ORP: od 2,40 do 11 / od -1000 do 1200 

Zużycie energii w produkcji wody jonizowanej/srebrnej: 320 W / 10 W 

Średni czas elektrolizy przy wytwarzaniu wody jonizowanej 5 min. 

Dopuszczalna temperatura użytkowania 5-40 oC 

Dopuszczalna wilgotność względna powietrza do 80% przy temp. 25 oC 

Klasa szczelności: IP54 

Waga Jonizatora : ~ 1.8 kg. 

Gwarancja 24mcs Door to Door 

Instrukcja w języku polskim 

Made in Litwa

ATESTY I CERTYFIKATY

Wszystkie jonizatory wody aQuator produkowane przez firmę Burbuliukas z Litwy przeszły pozytywnie atestację jako produkt bezpieczny – dopuszczony do kontaktu z wodą przeznaczoną do picia i posiadają ATEST HIGIENICZNY wydany przez NARODOWY INSTYTUT ZDROWIA PUBLICZNEGO - Państwowy Zakład Higieny (PZH). 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Jonizator wody aQuator Vivo Silver 

Naczynie wyjmowane do wody kwaśnej 

Zestaw membran 3 szt (wystarczy na około 5-8 msc.) 

Polska instrukcja obsługi wraz z karta gwarancyjną 

Wszystko spakowane w oryginalne kolorowe pudełko producenta.

Dowiedz się więcej...

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Legionelloza – czym jest, jak zapobiegać

2024-03-19

Legionelloza – czym jest, jak zapobiegać

Jakie mikroorganizmy postanowiły rywalizować o miano „Zagrożenia Dziesięciolecia”? Czym jest legionella? O tym w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię