Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Generator wody wodorowej

Woda to kluczowy składnik naszego ciała. W ciele człowieka znajduje się jej nawet 60-65%. Spożycie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest niezwykle ważne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki niej wszystkie komórki naszego ciała mogą prawidłowo wykonywać swoją pracę. Bardzo duże znaczenie, oprócz tego, jak dużo pijemy, ma też znaczenie, jakiego rodzaju są to napoje.

Choć powszechnie przyjmuje się, że najlepsza do picia jest zwykła woda, okazuje się, że znacznie lepiej nawadnia i uzupełnia braki mikroelementów tzw. woda wodorowa.

Wybierz przenośny generator wody wodorowej i przekonaj się, że możesz się nawadniać jeszcze lepiej. Sprzedajemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które mają odpowiednie certyfikaty i gwarantują należytą jakość działania.

Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz kilka przydatnych porad i wskazówek, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć, dlaczego generator wodoru do wody to rozwiązanie, z którego nie będziesz chciał rezygnować.

Czy każda woda jest tak samo zdrowa?

Wbrew pozorom nie każda woda, którą spożywasz na co dzień, będzie tak samo zdrowa. Na jej działanie na organizm ma wpływ wiele czynników, jak ujęcie i głębokość, z którego została pobrana woda, skład gleby, odczyn pH oraz skład mineralny. Zwraca się także uwagę na ujemny wskaźnik REDOX, który jest wyznacznikiem wysokiej jakość wody (im wskaźnik jest wyższy, tym w wodzie znajduje się więcej wolnych rodników, które działają wyniszczająco na ludzki organizm).

Sporo zmienia prawidłowa filtracja, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno dzbanka lub butelki wyposażonej w filtr węglowy na bazie kokosa. Jest on na tyle skuteczny, że zatrzymuje około 99% zanieczyszczeń, włączając w to metale ciężkie, cząsteczki piasku i metalu zalegającego w instalacji, a nawet niektóre wirusy.

Na jakość wody wpływa też rodzaj znajdującego się w niej wodoru. Choć na ogół pierwiastek ten pojawia się w formie cząsteczkowej, wykorzystując generator wodoru do wody, możesz wypełnić wodę wodorem molekularnym. Składa się on z dwóch atomów wodoru połączonych wiązaniem kowalencyjnym. Przyjmuje się, że jest to najprostsza dwuatomowa cząsteczka homoatomowa.

Wodór molekularny jest bardziej zwarty niż ten cząsteczkowy. Dzięki temu nie zmienia pH w roztworze i działa stabilizująco na procesy zachodzące w organizmie.

W naturze wodór molekularny występuje w wysokich, mocno rozrzedzonych partiach ziemskiej atmosfery. Wykorzystując generator wody wodorowej, możesz go jednak pozyskać nawet w domu.

Kiedy powstał generator wody wodorowej?

Pierwsze badania nad korzystnym działaniem wodoru na zdrowie człowieka były prowadzone już w latach 80. XX w. w Japonii. W swoich pracach naukowych Chien Sheng Huan, Tomohiro Kawamura, Yoshia Toyoda oraz Atsunori Nakao wykazali, że aktywny wodór może pomoc w leczeniu takich chorób, jak:

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa,
  • przewlekłe zapalenia skóry i inne problemy dermatologiczne.

Dalsze badania potwierdziły, że dostarczanie do organizmu ludzkiego wodoru chroni komórki przed działaniem wolnych rodników i martwicą tkanek. Jest też przydatny w walce z zakażeniami pasożytniczymi oraz problemami z przewodem pokarmowym. Na kanwie tych badań powstał pierwszy generator wodoru do wody.

Jak działa generator wody wodorowej?

Generator wody do wodoru to urządzenie niewielkich rozmiarów, które zabierzesz ze sobą wszędzie. Przyda Ci się nie tylko w domu, ale też w pracy czy na wakacjach. Generator ma kształt pręta, który należy wprowadzić do wody. Działanie sprzętu polega na obniżeniu wskaźnika REDOX. Im niższy jest potencjał ORP wody, tym jest ona bardziej „lepka” i lepiej nawadnia organizm.

Prawidłowo wysycona wodorem woda posiada wysoki potencjał oksyredukcyjny (nawet -500 mV), podczas gdy zwykła woda kranowa jest wypełniona wolnymi rodnikami (potencjał oksyredukcyjny na poziomie +200- +300 mV). Niska wartość REDOX przekłada się na lepsze zwalczanie wolnych rodników, a w konsekwencji skuteczniejszą ochronę Twojego zdrowia.

Nasz generator wodoru do wody działa skutecznie już po upływie godziny i wystarczy Ci na wiele miesięcy codziennego użytkowania. W tym celu możesz użyć zwykłej wody z kranu, wody filtrowanej z dzbanka lub nawet wody butelkowanej.

Dlaczego wolne rodniki są tak szkodliwe?

Skoro wiesz już, że generator wody wodorowej skutecznie zwalcza wolne rodniki, warto zastanowić się, dlaczego jest to tak istotne.

Wolne rodniki, zwane również oksydantami to związki chemiczne, które nieustannie powstają w komórkach naszego ciała w wyniku procesu oddychania. Niektóre czynności, jak opalanie się, intensywne uprawianie sportu, zła dieta czy stres powodują jednak zwiększone ich wydzielanie. Choć minimalna ilość oksydantów jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, w nadmiarze powodują one szybsze starzenie się komórek oraz szybszy rozwój chorób cywilizacyjnych, jak zapalenie stawów, cukrzyca, choroba Parkinsona i Alzheimera oraz rozwój nowotworów.

Destrukcyjne działanie oksydantów wynika z ich budowy. Wolne rodniki to atomy, wokół których krążą elektrony. Większość z nich dobrana jest w pary, ale nie wszystkie. Atom będzie dążył do tego, aby oddać wolny elektron lub pobrać go z innej komórki w Twoim ciele. Oksydanty nieustannie podróżują w Twoim ustroju, poszukując możliwości ustabilizowania się, ale jednocześnie powodując zniszczenia błon komórkowych i genów. Dlatego tak ważne jest, aby oksydantów w organizmie było jak najmniej, a te, które są, należy efektywnie zwalczać.

Aby skutecznie likwidować nadmiar wolnych rodników, potrzebne jest wielokierunkowe działanie. Zdrowy tryb życia to przede wszystkim:

  • regularny ruch,
  • dieta bogata w warzywa, węglowodany nieprzetworzone i tłuszcze nienasycone,
  • odstawienie używek takich jak papierosy czy alkohol.

Bronią, która pozwala Ci likwidować nadmiar wolnych rodników, jest też generator wodoru do wody. Jak może Ci pomóc?

Dlaczego picie wody wodorowej jest zdrowe?

Woda wodorowa działa zbawiennie na ogólny stan zdrowia, ale w pewnych obszarach wywołuje szczególnie pozytywne efekty. Dlaczego jej regularne spożycie jest tak istotne?

Przede wszystkim chroni komórki mięśnia sercowego przed powstawaniem uszkodzeń. To szczególnie istotne dla palaczy oraz osób, które na co dzień pracują w wymagających warunkach środowiskowych. W ich przypadku czynniki presyjne działają bardzo silnie właśnie na serce, dlatego należy o nie szczególnie zadbać.

Woda wodorowa chroni skórę przed destrukcyjnym działaniem promieniowania słonecznego i spowalnia procesy starzenia. Z tego względu powinny ją spożywać zwłaszcza osoby, które regularnie odwiedzają solarium i lubią się opalać, ale też te, które dbają o swój wygląd i chcą, aby ich skóra jak najdłużej była młoda i jędrna.

Woda wodorowa może także służyć fo inhalacji pacjentom chorym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. To schorzenie, które polega na sukcesywnym zmniejszaniu się przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Dotyka przede wszystkim osoby w podeszłym wieku oraz palaczy. W podobnej sytuacji znajdują się osoby, które przeszły infekcję koronawirusem i ich płuca potrzebują czasu na powrót do pełnej sprawności.

Każdy z nas powinien codziennie wypijać około 2-3 litrów czystej wody (odpowiednio wyższe normy dotyczą pracowników fizycznych oraz sportowców). Spożywając zamiast zwykłej wody, tę wysyconą wodorem zapewniasz sobie zdrowie i witalność i szybszy powrót sił po chorobie.

Czy picie wody wodorowej przez sportowców ma sens?

Okazuje się, że spożywanie wody wodorowej przez osoby intensywnie uprawiające sport może skrócić czas potrzebny na regenerację mięśni. Dzieje się tak, ponieważ zawarty w płynie aktywny wodór przyspiesza buforowanie kwasu mlekowego, a co za tym idzie, intensyfikuje procesy naprawcze.

Woda wodorowa skutecznie leczy także mikrouszkodzenia powstające we włóknach mięśniowych na skutek ciężkiego wysiłku fizycznego.

Picie wody wodorowej podczas oraz po wysiłku docenią przede wszystkim sportowcy treujący dyscypliny wytrzymałościowe – biegacze, kolarze oraz triathloniści. Spróbuj zabrać ją ze sobą w bidonie na trening lub spakuj do plecaka nasz generator wody wodorowej  zamiast zwykłej wody butelkowanej i przekonaj się, że z czasem Twoje osiągi będą się poprawiały.

Doraźne korzyści ze spożycia aktywnego wodoru

Oprócz długofalowych profitów wynikających z regularnego spożycia wody wodorowej możesz liczyć także na wiele mniejszych, ale również istotnych korzyści.

Panie z pewnością ucieszą się ze znikającego szybko cellulitu. Ich skóra szybko stanie się jędrna i sprężysta. Dodatkowo możesz liczyć na lepszy i głębszy sen, ponieważ organizm łatwo zapada w stan odprężenia. Osoby cierpiące na problemy żołądkowe szybko zauważą regulację pracy jelit, obniżenie uczucia nadkwasoty w żołądku i rzadziej pojawiające się po jedzeniu wzdęcia.

Regularne korzystanie z generatora wodoru do wody poprawia także ogólne samopoczucie, ponieważ wszystkie makroskładniki, minerały i witaminy przyswajają się lepiej. Dzięki temu Twój organizm szybciej uzupełni braki. Przełoży się to na większą odporność. Z pewnością docenisz to w okresie jesienno-zimowym, kiedy szczególnie powszechne są kolejne fale przeziębień.

Stosowanie wody wodorowej przy niewydolności ustrojowej

Generator wody wodorowej okaże się przydatny także dla osób, które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania ustroju. Skorzystają z niego pacjenci cierpiący na niewydolność nerek, kwasicę metaboliczną, zapalenie wątroby typu B czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Protekcyjne działanie wody wodorowej wspomaga też utrzymanie homeostazy organizmu i usprawnia metabolizm komórkowy, ponieważ Twoje ciało nie musi ciągle walczyć z wolnymi rodnikami. Przyjmuje się, że zaledwie dwa litry wody nasyconej wodorem molekularnym dostarczają Ci tyle antyoksydantów, ile znajdziesz w…niemal 400 kilogramach jabłek.

Przekonaj się, że generator wody wodorowej poprawi jakość Twojego życia na wielu płaszczyznach. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i połącz pozytywne działanie wody wodorowej z ruchem i zdrowym odżywianiem. Pierwsze efekty takiej kuracji zauważysz już po kilku dniach!

Nie jesteś pewien, czy generator wodoru do wody to rozwiązanie dla Ciebie? Nie jesteś przekonany do nowoczesnych rozwiązań? Zadzwoń lub napisz! Nasi konsultanci doradzą Ci wybór, z którego będziesz zadowolony.

Zadbaj o swoje zdrowie, pijąc wodę wodorową. Zobacz, jak łatwo zmienić swoje życie na lepsze!