Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Jonizator wody, czyli prosty sposób na zdrowie

W ofercie sklepu internetowego zdrowiebezlekow.pl oferujemy szeroki wybór jonizatorów wody, który uzdatniają i poprawiają właściwości kranówki. Możesz wybrać stacjonarny jonizator wody lub przenośny, który będziesz mógł zabrać ze sobą do pracy, na wycieczkę czy gdziekolwiek sobie zamarzysz. Różne modele mają pozwalają wpasować urządzenie w wystrój kuchni, abyś miał stały dostęp do zdrowej i smacznej wody.

Czym właściwie jest jonizator do wody?

Woda może być jonizowana za pomocą elektrolizy oraz minerałami, zwłaszcza turmalinem i koralowcem. W naszym sklepie internetowym dostępne są różne jonizatory, więc możesz wybrać model odpowiadający Twoim indywidualnym preferencjom. W trakcie jonizacji, woda uzyskuje wyższe pH i odczyn zasadowy. Wolne elektrony chętnie przejmowane są przez wolne rodniki, dzięki czemu uzyskiwane są dodatkowe cząsteczki wody. Jonizatory wody elektryczne jonizują wodę za pomoc dwóch elektrod, anody i katody. A filtry, oczyszczają płyn z wszelkich chemicznych zanieczyszczeń, bakterii i metali ciężkich. Woda wodociągowa staje się przeciwutleniaczem, który pomaga utrzymać zdrowie i młodość organizmu.

Jonizator do wody wykorzystuje technikę elektrolizy, która została wynaleziona w 1800 roku w Anglii, przez chemika Michaela Faradaya. Jonizacja jest wynikiem dalszych badań nad wpływem elektryczności na chemikalia. Pierwsze jonizatory wody powstały pod koniec XIX wieku. Japończycy pracowali nad zmianą struktury cząsteczek wody, aby wspomóc rozwój ludzkości. Jak widać udało im się to z oszałamiającym skutkiem i teraz każdy może wykorzystać ich osiągnięcie, w zaciszu własnego domu.

Jak działa jonizator wody

 1. Woda z kranu wprowadzana jest do jonizatora, gdzie najpierw może być poddana filtracji, aby usunąć zanieczyszczenia i niepożądane substancje.
 2. Oczyszczona woda trafia do komory elektrolizy, gdzie prąd elektryczny jest przepuszczany przez wodę za pomocą elektrod. To powoduje rozdzielenie cząsteczek wody (H2O) na jony wodoru (H+) i hydroksylowe (OH-).
 3. W wyniku elektrolizy woda zostaje rozdzielona na dwa strumienie: alkaliczny (bogaty w jony hydroksylowe, OH-, co zwiększa poziom pH wody) i kwasowy (bogaty w jony wodoru, H+, co obniża poziom pH). Użytkownik może wybrać, który strumień wody chce wykorzystać - alkaliczny do picia i gotowania, kwasowy do celów zewnętrznych, takich jak czyszczenie czy pielęgnacja skóry. Woda alkaliczna, otrzymywana z jonizatora, jest promowana jako mająca liczne korzyści zdrowotne, w tym lepszą hydratację, neutralizację kwasowości w organizmie oraz wspomaganie detoksykacji. Należy jednak podkreślić, że dowody naukowe na poparcie tych twierdzeń są mieszane i wymagają dalszych badań.

Dlaczego warto mieć w domu jonizator wody?

Jonizator do wody za pomocą elektrolizy lub specjalnych minerałów zmienia pH wody. Woda alkaliczna zapewnia prawidłowe działanie wszystkich komórek. Jedząc mięso, cukry, przetworzone produkty czy pijąc alkohol, organizm ulega zakwaszeniu, co wpływa na zaburzenie pH Woda działa jak rozpuszczalnik, dzięki czemu przywraca równowagę i neutralizuje reszty kwasowe. Ciało nie marnuje energii na utrzymanie pH na właściwym poziomie i może ją spożytkować na inne cele. Zakwaszony organizm to niższa odporność, więc i gorsze samopoczucie.

Dietetycy twierdzą, iż każdy człowiek powinien w ciągu dnia spożywać około 2 – 3 itry płynów. Jednakże olbrzymie znaczenie ma także jakość tych płynów i ich przyswajalność. Aby odpowiednio nawodnić ciało, niezbędne jest spożywanie dobrej wody. Wodę alkaliczną można pozyskać dzięki jonizatorom albo kupując ją w butelkach. Na dłuższą metę, posiadanie własnego jonizatora do wody, przyniesie duże korzyści, nie tylko zdrowotne, ale także materialne. Jeśli zaś chcesz dbać o środowisko naturalne, to możesz kupić przenośny jonizator, w postaci praktycznej butelki, wyposażonej w odpowiednie filtry.

Dla organizmu ludzkiego, najlepiej jest pić wodę alkaliczną, zaraz po procesie elektrolizy. Im dłużej woda stoi, tym wzrasta parametr Redox i zaczyna wytracać swoje ujemne wartości. Woda kupowana w butelkach, nie ma takich właściwości, jak woda poddana elektrolizie w domu i spożyta od razu. Czym jest potencjał Redox? Ten parametr to nic innego, jak wskaźnik jakości wody. Jego wartość podawana jest miliwoltach, a mierzona miernikiem ORP. Redox oznacza zdolność wody do wchodzenia w reakcje chemiczne, takie jak utlenianie i redukcja. W praktyce oznacza to, że określona zostaje zdolność wody do przyjmowania i oddawania elektronów. Im wyższy wskaźnik Redox, tym woda jest bardziej utleniająca, czyli gorsza dla zdrowia. Ujemny Redox powstaje w wyniku redukcji, a woda zyskuje właściwości antyutleniające, jest wolna od niebezpiecznych rodników.

Właściwości wody pochodzącej z jonizatorów

Jeśli jonizator wody wyposażony jest w srebro, to woda będzie oczyszczona ze szkodliwych dla zdrowia bakterii i będzie działać leczniczo. Woda srebrna jest nieoceniona w walce z przeziębieniami i grypą. Działa podobnie jak antybiotyk, ale jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Wspomoże leczenie problemów żołądkowych oraz chorobach jamy ustnej, w tym zapaleniu dziąseł. Można ją stosować zewnętrznie, do przemywania skóry, skłonnej do łuszczycy i trądziku. Przyspieszy gojenie wszelkich skaleczeń, otarć i ran. Może być wykorzystana do łagodzenia objawów związanych z zapaleniem spojówek. Ponadto jonizator wody sprawia, że pozostaje ona alkaiczna, czyli ma ujemny potencjał redoks (ORP) i zasadowy odczyn, dzięki czemu zwalcza wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia w organizmie.

Jonizator do wody to gwarancja zdrowej wody, w dowolnych ilościach, działającej niczym naturalny antybiotyk i antyoksydant. Wspiera pracę organizmu, niemal we wszystkich aspektach i chroni go przed negatywnymi skutkami zakwaszenia. Jest bezpieczna dla zdrowia i może być stosowana u osób cierpiących na alergie i posiadających wrażliwą, atopową skórę. Nie ma skutków ubocznych, które są tak charakterystyczne dla wszystkich farmaceutyków.

Niesamowite właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne jest znane od stuleci jako naturalne lekarstwo. Już w starożytności produkty spożywcze były przechowywane w naczyniach srebrnych, gdyż dzięki temu dłużej utrzymywały świeżość. W dobie rozwoju antybiotykoterapii, znaczenie srebra nieco utraciło na znaczeniu, jednakże znów wraca do łask. Jonizatory wody, wykorzystujące srebro do oczyszczania wody są chętnie kupowane przez naszych klientów. Bakterie stale się rozwijają i uodparniają na powszechnie stosowane farmaceutyki, a srebro jest skuteczne. Woda srebrna nie pozwala na rozwój bakterii i grzybów, ponieważ destabilizuje biofilm bakteryjny.

Jonizator do wody wyposażony jest w specjalną elektrodę, która w procesie oczyszczania, nasyca wodę odpowiednią ilością dodatnich jonów srebra. Mikroskopijny rozmiar cząsteczek Ag+ wnika do wnętrza bakterii i niszczy ją od środka, nie wpływając negatywnie na ludzki organizm. Jednoimienne ładunku dodatnie odpychają się od siebie nawzajem, bakterie mają ładunek ujemny, dlatego dzięki procesowi utleniania, po prostu giną.

Inne minerały wykorzystywane do jonizacji wody

W jonizatorach wody mogą być również wykorzystane inne minerały, których długotrwały niedobór, może powodować problemy ze zdrowiem. Są one wówczas elementem składowym filtrów zamocowanych w urządzeniach i występują w postaci tzw. kul. Woda powinna być bogata w pierwiastki, takie jak magnez, sód, wapń, cynk czy żelazo.

Kule magnezowe zapewniają odpowiedni poziom magnezu w wodzie. Magnez odpowiedzialny jest za reakcje biochemiczne w organizmie, za funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego, a także wpływa na regulację ciśnienia krwi i utrzymanie właściwego poziomu glukozy i cholesterolu.

Kule turmalinowe zawierają cały szereg pierwiastków. Ten półszlachetny kryształ, należy do grupy krzemianów i zawiera między innymi lit, sód, cynk, żelazo i wapń. Podczas jonizacji ujemnej wody, wywołuje reakcję elektrolizy i wytwarza jony ujemne, które nadają wodzie odczyn zasadowy. Taki napój jest zdecydowanie lepiej przyswajalny przez organizm i ma właściwości przeciwutleniające. Turmalin absorbuje szkodliwe substancje i neutralizuje je, a my otrzymujemy czystą i zdrową wodę, wolną od zanieczyszczeń i bakterii. Ponadto zawarty w kranówce chlor zostaje zneutralizowany, a woda jest wzbogacona o niezbędne minerały.

Kryształ górski filtruje wodę i oczyszcza ją. Natomiast węgiel absorbuje zanieczyszczenia i związku toksyczne. To naturalny uzdatniacz, chętnie wykorzystywany w jonizatorach wody. Usuwa chlor i zanieczyszczenia organiczne, a do tego jest całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska naturalnego. Nie pozostawia zapachu ani smaku.

Dlaczego woda jest tak wazna w naszym zyciu

 • Około 60% ciała dorosłego człowieka składa się z wody. U dzieci ten procent jest jeszcze wyższy i może wynosić nawet około 75%.
 • Mózg i serce składają się w około 73% z wody. To pokazuje, jak istotna jest woda dla funkcjonowania naszych kluczowych organów.
 • Każdego dnia człowiek traci średnio 2,5 litra wody poprzez mocz, pot, oddech i stolec, co podkreśla potrzebę regularnego nawadniania.
 • Picie 2 litrów wody dziennie może zwiększyć wydajność mózgu o 30%. Nawodnienie ma bezpośredni wpływ na naszą zdolność koncentracji i sprawność poznawczą.
 • Nawet niewielki spadek nawodnienia (ok. 2% masy ciała) może prowadzić do zmniejszenia wydajności fizycznej. To pokazuje, jak ważna jest woda dla osób aktywnie uprawiających sport.
 • Woda stanowi około 22% kości. Nawodnienie ma zatem znaczenie nie tylko dla miękkich tkanek, ale i dla zdrowia naszego szkieletu.
 • Odpowiednie nawodnienie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych i infekcji dróg moczowych, ponieważ woda pomaga w usuwaniu z organizmu substancji, które mogą prowadzić do tych problemów zdrowotnych.
 • Woda odpowiada za transport około 90% składników odżywczych w organizmie. Bez niej skuteczne dostarczanie witamin i minerałów do komórek byłoby niemożliwe.