Blendery wysokoobrotowe marki Lifeenergy, czyli moc płynąca z odżywczych koktajl

Blendery wysokoobrotowe marki Lifeenergy, czyli moc płynąca z odżywczych koktajl

Dobrej jakości blender o wysokich obrotach i wytrzymałych ostrzach to coraz częściej niezbędny sprzęt w kuchni. Jego możliwości są szczególnie doceniane przez osoby dbające o zdrową dietę i świadome roli odżywiania w utrzymaniu dobrej kondycji całego organizmu. Blenderów dostępnych na rynku jest całe mnóstwo. My mamy do zaprezentowania model dość wyjątkowy pod względem przystępności cenowej w stosunku do jakości i wytrzymałości.

Wysokoobrotowy, czyli jaki?

Zacznijmy od pytania: czemu by właściwie nie używać zwykłego blendera kielichowego za 100 czy 200 zł? Oczywiście można i wiadomo,  że czasami lepszy taki niż żaden. Ale jego używanie może okazać się niewystarczające przy przerabianiu trudniejszych składników, takich jak: twarde orzechy i nasiona, składniki oblepiające ostrza i ściany kielicha czy włókniste zieleniny. Zwykły blender może często zacinać się lub nie być w stanie osiągnąć odpowiednio gładkiej konsystencji. Intensywna eksploatacja takiego taniego blendera może doprowadzić do znacznego skrócenia jego żywotności, a częste kupowanie nawet dość tanich sprzętów sumarycznie może niekoniecznie być opłacalne. Wtedy lepiej zmniejszyć poziom frustracji w swoim życiu i sięgnąć po porządny jakościowo blender z silnikiem dobrej jakości i z wysokimi obrotami ostrzy.

W czym więc taki blender wysokoobrotowy będzie lepszy?

Wysoka moc silnika – ponad 1000 W – oraz duże wartości obrotów maksymalnych ostrzy, tj. więcej niż 20 tys. obr./min gwarantują pracę urządzenia na najwyższym poziomie. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom ostrzy oraz kielicha, mielenie, siekanie i blendowanie będą: proste, szybkie i otrzymamy zadowalające rezultaty. Blendery wysokoobrotowe to tak naprawdę urządzenia wielofunkcyjne, które jednocześnie nie zawalają połowy kuchni dodatkowymi elementami zamiennymi. Możliwości przyrządzania potraw z użyciem jedynie kielicha są znacznie większe, niż mogłoby się wydawać. Ich zastosowania kuchenne to m.in.: gładkie koktajle (tzw. smoothies), pasty z różnego rodzaju warzyw, nasion i orzechów, mleka roślinne, mąki z kasz czy ziaren oraz zupy i sosy o kremowej konsystencji. Takie efekty gwarantują jedynie najwyższej klasy blendery, którymi niewątpliwie są modele marki Lifeenergy – zarówno Standard jak i Lohas.

Blendery wysokoobrotowe Lifeenergy w twojej kuchni

Zakup blendera marki Lifeenergy może okazać się niezwykle cenną inwestycją w zdrowie. Sprzęty te są testowane przez nas oraz naszych klientów już od ładnych paru lat i na podstawie informacji zwrotnych, także tych z serwisu, możemy śmiało uznać je za bardzo wytrzymałe i wyjątkowo niezawodne urządzenia. Dodatkowo są bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne, co potwierdził już niejeden użytkownik.

Jakie korzyści mogą wyniknąć z posiadania blendera Lifeenergy?

Wsparcie zdrowia!

Dostarczanie do organizmu wysoko odżywczego pokarmu w rozdrobnionej formie, jakim są koktajle, pasty czy zupy kremy to świetna inwestycja w zdrowie. Taka forma wpływa na wzrost biodostępności, czyli wchłaniania i przyswajania składników pokarmowych.

Oszczędność czasu!

Dobry blender umożliwia przyrządzanie ekspresowych, a jednocześnie bardzo zdrowych posiłków, jakimi są gęste odżywcze koktajle z: warzyw, zieleniny, owoców, orzechów i ziaren. Spożycie takiego koktajlu eliminuje czas potrzebny na przygotowanie skomplikowanego zdrowego posiłku. Jednocześnie zmniejszamy pokusę zjedzenie czegoś bardziej niezdrowego „na szybko”.
Mniej kupowania gotowych produktów! Mając blender, przygotujesz masło z dowolnych orzechów, mleka roślinne z ulubionych ziaren oraz wegetariańskie pasty z rozmaitych przepisów. Możesz oszczędzić sobie poszukiwań najlepszych składów i najkorzystniejszych cen tych składników, bo teraz możesz wykonać je samodzielnie w domu.

Zdrowe odchudzanie!

Gdy chociaż jeden posiłek dziennie zastąpimy niskokalorycznym i bogatym w mikroskładniki koktajlem, może okazać się to niesamowitym wsparciem skuteczności diety odchudzającej. Mając przy sobie zdrowy koktajl, zmniejszamy prawdopodobieństwo sięgnięcia po niezdrową, tuczącą przekąskę, a w konsekwencji możemy spodziewać się korzystnych zmian w masie ciała.

Oczyszczanie organizmu!

Kuracje sokowe oraz te z udziałem smoothies są często stosowanymi metodami oczyszczania organizmu. Dostarczają one duże ilości błonnika oraz fitoskładników z warzyw i owoców, które poprzez swoją płynną formułę doskonale odżywiają i wspierają w procesach samooczyszczania komórki naszego ciała.


Wydobądź naturalne piękno! Odżywienie i oczyszczenie tkanek organizmu od wewnątrz z dużym prawdopodobieństwem korzystnie wpłynie nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na zdrowszy wygląd skóry, włosów czy paznokci.

Wybierz swój blender Lifeenergy

Obecnie w ofercie dostępne są dwa modele blenderów wysokoobrotowych marki Lifeenergy. Jako pierwszy ukazał się Standard, czyli wersja podstawowa zapewniająca odpowiednie parametry w bardzo korzystnej cenie. Drugim modelem jest blender Lohas, nieco zmodyfikowany głównie pod kątem estetyki wykonania.

Parametry obu sprzętów:

 • silnik o mocy 3 KM ( produkcja Tajwan),
 • 7-letnia gwarancja na silnik (dłuższa niż w przypadku większości dostępnych na rynku modeli),
 • duży wpływ na zwiększoną wytrzymałość sprzętu ma zastosowanie stalowego połączenia ostrzy z bazą silnika,
 • 6-ramienne ostrza wyposażone w dodatkowe ząbki (produkcja japońska),
 • obroty ostrzy osiągają prędkość aż 35 tys. na minutę,
 • wygodny, duży kielich o pojemności 2 l, w całości wykonany z bezpiecznych materiałów BPA free,
 • obsługa blendera jest prosta i intuicyjna – całe sterowanie to włącznik, pokrętło mocy i przycisk obrotów maksymalnych (puls),
 • czyszczenie takiego sprzętu jest niezwykle proste i obejmuje jedynie nalanie wody z kroplą płynu i włączenie, aby kielich wymył się sam.

Dodatkowe zalety modelu Lohas:

 • Model Standard przyciąga uwagę czerwonym kolorem obudowy silnika, natomiast model Lohas ma bardziej klasyczny wygląd, m.in. dzięki czarnemu korpusowi.
 • Dodatkowym zabezpieczeniem zastosowanym w modelu Lohas jest czujnik obecności kielicha na korpusie silnika uniemożliwiający włączenie urządzenia bez prawidłowo zamocowanego kielicha.
 • Model Lohas zapewnia wygodniejszą obsługę poprzez szerszy zakres prędkości obrotów, które podczas pracy wzrastają lub maleją w sposób płynny, a nie skokowy.


Dzięki powyższym parametrom blendery Lifeenergy bez problemu poradzą sobie z blendowaniem do gładkiej konsystencji smoothies zawierających nie tylko miękkie owoce, ale również twarde warzywa, włókniste zieleniny, orzechy i nasiona. Z takim sprzętem samodzielnie zrobimy mąki, masła orzechowe czy zupy kremy bez gotowania (tarcie ostrzy podgrzewa zawartość kielicha przy dłuższym działaniu). Również kawałki lodu są mu niestraszne, a ich dodatek bardzo przyda się przy robieniu koktajli z owoców latem oraz przy dłuższym mieleniu trudniejszych składników.


Na zdrowie!

Inne wpisy w tej kategorii

Twoje oszukane serce

2023-01-27

Twoje oszukane serce

Migotanie przedsionków jest coraz powszechniejszym problemem. Standardy żywieniowe spadły tak nisko, że w ciągu jednego pokolenia częstość występowania tej przypadłości (z uwzględnieniem wieku) z [...]

Czytaj dalej

Choroby późnego wieku

2023-01-27

Choroby późnego wieku

Wraz z zaawansowaniem wieku w naszych organizmach zachodzą określone i nieuniknione zmiany. Starzejąc się, ludzie chorują na powszechne, przewlekłe choroby, jak również we znaki daje się dotychcz [...]

Czytaj dalej

Chrzan pospolity – Armoracia lapathifolia Gilibert

2023-01-24

Chrzan pospolity – Armoracia lapathifolia Gilibert

Chrzan pospolity ma kilka polskich i łacińskich nazw synonimowych: warzęcha chrzan, warzucha chrzan, chrzan zwyczajny, Cochlearia armoracia Linne = Cochlearia rusticana Lamarck = Armoracia ru [...]

Czytaj dalej