Blendery wysokoobrotowe marki Lifeenergy, czyli moc płynąca z odżywczych koktajl

Blendery wysokoobrotowe marki Lifeenergy, czyli moc płynąca z odżywczych koktajl

Dobrej jakości blender o wysokich obrotach i wytrzymałych ostrzach to coraz częściej niezbędny sprzęt w kuchni. Jego możliwości są szczególnie doceniane przez osoby dbające o zdrową dietę i świadome roli odżywiania w utrzymaniu dobrej kondycji całego organizmu. Blenderów dostępnych na rynku jest całe mnóstwo. My mamy do zaprezentowania model dość wyjątkowy pod względem przystępności cenowej w stosunku do jakości i wytrzymałości.

Wysokoobrotowy, czyli jaki?

Zacznijmy od pytania: czemu by właściwie nie używać zwykłego blendera kielichowego za 100 czy 200 zł? Oczywiście można i wiadomo,  że czasami lepszy taki niż żaden. Ale jego używanie może okazać się niewystarczające przy przerabianiu trudniejszych składników, takich jak: twarde orzechy i nasiona, składniki oblepiające ostrza i ściany kielicha czy włókniste zieleniny. Zwykły blender może często zacinać się lub nie być w stanie osiągnąć odpowiednio gładkiej konsystencji. Intensywna eksploatacja takiego taniego blendera może doprowadzić do znacznego skrócenia jego żywotności, a częste kupowanie nawet dość tanich sprzętów sumarycznie może niekoniecznie być opłacalne. Wtedy lepiej zmniejszyć poziom frustracji w swoim życiu i sięgnąć po porządny jakościowo blender z silnikiem dobrej jakości i z wysokimi obrotami ostrzy.

W czym więc taki blender wysokoobrotowy będzie lepszy?

Wysoka moc silnika – ponad 1000 W – oraz duże wartości obrotów maksymalnych ostrzy, tj. więcej niż 20 tys. obr./min gwarantują pracę urządzenia na najwyższym poziomie. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom ostrzy oraz kielicha, mielenie, siekanie i blendowanie będą: proste, szybkie i otrzymamy zadowalające rezultaty. Blendery wysokoobrotowe to tak naprawdę urządzenia wielofunkcyjne, które jednocześnie nie zawalają połowy kuchni dodatkowymi elementami zamiennymi. Możliwości przyrządzania potraw z użyciem jedynie kielicha są znacznie większe, niż mogłoby się wydawać. Ich zastosowania kuchenne to m.in.: gładkie koktajle (tzw. smoothies), pasty z różnego rodzaju warzyw, nasion i orzechów, mleka roślinne, mąki z kasz czy ziaren oraz zupy i sosy o kremowej konsystencji. Takie efekty gwarantują jedynie najwyższej klasy blendery, którymi niewątpliwie są modele marki Lifeenergy – zarówno Standard jak i Lohas.

Blendery wysokoobrotowe Lifeenergy w twojej kuchni

Zakup blendera marki Lifeenergy może okazać się niezwykle cenną inwestycją w zdrowie. Sprzęty te są testowane przez nas oraz naszych klientów już od ładnych paru lat i na podstawie informacji zwrotnych, także tych z serwisu, możemy śmiało uznać je za bardzo wytrzymałe i wyjątkowo niezawodne urządzenia. Dodatkowo są bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne, co potwierdził już niejeden użytkownik.

Jakie korzyści mogą wyniknąć z posiadania blendera Lifeenergy?

Wsparcie zdrowia!

Dostarczanie do organizmu wysoko odżywczego pokarmu w rozdrobnionej formie, jakim są koktajle, pasty czy zupy kremy to świetna inwestycja w zdrowie. Taka forma wpływa na wzrost biodostępności, czyli wchłaniania i przyswajania składników pokarmowych.

Oszczędność czasu!

Dobry blender umożliwia przyrządzanie ekspresowych, a jednocześnie bardzo zdrowych posiłków, jakimi są gęste odżywcze koktajle z: warzyw, zieleniny, owoców, orzechów i ziaren. Spożycie takiego koktajlu eliminuje czas potrzebny na przygotowanie skomplikowanego zdrowego posiłku. Jednocześnie zmniejszamy pokusę zjedzenie czegoś bardziej niezdrowego „na szybko”.
Mniej kupowania gotowych produktów! Mając blender, przygotujesz masło z dowolnych orzechów, mleka roślinne z ulubionych ziaren oraz wegetariańskie pasty z rozmaitych przepisów. Możesz oszczędzić sobie poszukiwań najlepszych składów i najkorzystniejszych cen tych składników, bo teraz możesz wykonać je samodzielnie w domu.

Zdrowe odchudzanie!

Gdy chociaż jeden posiłek dziennie zastąpimy niskokalorycznym i bogatym w mikroskładniki koktajlem, może okazać się to niesamowitym wsparciem skuteczności diety odchudzającej. Mając przy sobie zdrowy koktajl, zmniejszamy prawdopodobieństwo sięgnięcia po niezdrową, tuczącą przekąskę, a w konsekwencji możemy spodziewać się korzystnych zmian w masie ciała.

Oczyszczanie organizmu!

Kuracje sokowe oraz te z udziałem smoothies są często stosowanymi metodami oczyszczania organizmu. Dostarczają one duże ilości błonnika oraz fitoskładników z warzyw i owoców, które poprzez swoją płynną formułę doskonale odżywiają i wspierają w procesach samooczyszczania komórki naszego ciała.


Wydobądź naturalne piękno! Odżywienie i oczyszczenie tkanek organizmu od wewnątrz z dużym prawdopodobieństwem korzystnie wpłynie nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na zdrowszy wygląd skóry, włosów czy paznokci.

Wybierz swój blender Lifeenergy

Obecnie w ofercie dostępne są dwa modele blenderów wysokoobrotowych marki Lifeenergy. Jako pierwszy ukazał się Standard, czyli wersja podstawowa zapewniająca odpowiednie parametry w bardzo korzystnej cenie. Drugim modelem jest blender Lohas, nieco zmodyfikowany głównie pod kątem estetyki wykonania.

Parametry obu sprzętów:

 • silnik o mocy 3 KM ( produkcja Tajwan),
 • 7-letnia gwarancja na silnik (dłuższa niż w przypadku większości dostępnych na rynku modeli),
 • duży wpływ na zwiększoną wytrzymałość sprzętu ma zastosowanie stalowego połączenia ostrzy z bazą silnika,
 • 6-ramienne ostrza wyposażone w dodatkowe ząbki (produkcja japońska),
 • obroty ostrzy osiągają prędkość aż 35 tys. na minutę,
 • wygodny, duży kielich o pojemności 2 l, w całości wykonany z bezpiecznych materiałów BPA free,
 • obsługa blendera jest prosta i intuicyjna – całe sterowanie to włącznik, pokrętło mocy i przycisk obrotów maksymalnych (puls),
 • czyszczenie takiego sprzętu jest niezwykle proste i obejmuje jedynie nalanie wody z kroplą płynu i włączenie, aby kielich wymył się sam.

Dodatkowe zalety modelu Lohas:

 • Model Standard przyciąga uwagę czerwonym kolorem obudowy silnika, natomiast model Lohas ma bardziej klasyczny wygląd, m.in. dzięki czarnemu korpusowi.
 • Dodatkowym zabezpieczeniem zastosowanym w modelu Lohas jest czujnik obecności kielicha na korpusie silnika uniemożliwiający włączenie urządzenia bez prawidłowo zamocowanego kielicha.
 • Model Lohas zapewnia wygodniejszą obsługę poprzez szerszy zakres prędkości obrotów, które podczas pracy wzrastają lub maleją w sposób płynny, a nie skokowy.


Dzięki powyższym parametrom blendery Lifeenergy bez problemu poradzą sobie z blendowaniem do gładkiej konsystencji smoothies zawierających nie tylko miękkie owoce, ale również twarde warzywa, włókniste zieleniny, orzechy i nasiona. Z takim sprzętem samodzielnie zrobimy mąki, masła orzechowe czy zupy kremy bez gotowania (tarcie ostrzy podgrzewa zawartość kielicha przy dłuższym działaniu). Również kawałki lodu są mu niestraszne, a ich dodatek bardzo przyda się przy robieniu koktajli z owoców latem oraz przy dłuższym mieleniu trudniejszych składników.


Na zdrowie!

Inne wpisy w tej kategorii

Jak sobie radzić z jesienną chandrą

2023-11-30

Jak sobie radzić z jesienną chandrą

Jak wesprzeć nasze zdrowie psychiczne w okresie jesienno - zimowym? Czym jest sezonowe zaburzenie afektywne (SAD) a czym jesienna chandra? Jakie suplementy przyjmować? Dowiesz się z naszego artykułu.

Czytaj dalej

Zamienniki złego cukru - te zalecane i te niewskazane

2023-11-24

Zamienniki złego cukru - te zalecane i te niewskazane

Poznaj zamienniki cukru, zarówno te wskazane jak i te, które są niewskazane dla naszego organizmu.

Czytaj dalej

Jesienno-zimowe superfoods – odżywcze składniki, które wzmocnią twój organizm

2023-11-23

Jesienno-zimowe superfoods – odżywcze składniki, które wzmocnią twój organizm

W tym artykule skupimy się na prostych strategiach, jak za pomocą zdrowego pokarmu będziemy mogli nabrać energii i witalności, poprawiając samopoczucie, wzmacniając odporność i wspierając nasze ciało.

Czytaj dalej

Listopadowe sałatki – inspiracje na zdrowe przekąski na chłodniejsze dni

2023-11-16

Listopadowe sałatki – inspiracje na zdrowe przekąski na chłodniejsze dni

Właśnie teraz, gdy apetyt na coś „na szybko” staje się coraz bardziej wyostrzony, warto pomyśleć nad zaplanowaniem zdrowszych dań. Listopadowe sałatki mogą być kolorową i pełną smaku alternatywą

Czytaj dalej