Jelita – pierwsza linia obrony organizmu

Jelita – pierwsza linia obrony organizmu

Sprawne, drożne jelita wszyscy kojarzymy na ogół wyłącznie z dobrze funkcjonującym układem trawiennym. 

Nie wszyscy natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz układ trawienny jest być może najważniejszą tarczą chroniącą organizm przed wieloma schorzeniami i zaburzeniami w jego normalnym funkcjonowaniu. Od sprawności jelit zależy sprawność naszego systemu immunologicznego, a także ochrona przed szkodliwymi bakteriami, wirusami i pasożytami.

Właściwa i zdrowa flora jelitowa nie tylko pomaga w przyswajaniu wartościowych składników żywności, ale zapobiega wielu chorobom metabolicznym takim jak otyłość i cukrzyca, a także wielu innym – w tym alergiom i astmie. Chroni także przed patogenami, pomaga w produkcji witamin i reguluje perystaltykę jelit.

Ponadto właśnie komórki znajdujące się w jelitach produkują znaczną część serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia, który zapobiega lub łagodzi objawy stresu, nerwic i depresji.

Zadbaj o jelita, a zadbasz o sprawne funkcjonowanie całego organizmu.

W nich bowiem zlokalizowane jest ok. 70 proc. tkanki limfoidalnej, która produkuje limfocyty broniące nas przed chorobami. Oznacza to, że przewód pokarmowy odpowiedzialny jest w około 80 proc. za skuteczność działania układu odpornościowego. Walka z wrogimi patogenami zaczyna się więc w jelitach.

To one są tarczą obronną naszego organizmu. Ale aby ta tarcza była skuteczna, należy zapewnić jej prawidłowe działanie. Można pomóc w namnażaniu się pożytecznych bakterii jelitowych, usuwając z jelit przeszkody: złogi i pasożyty. Każdy je ma, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Co tu robi hydraulik?

Można sobie wyobrazić taki obraz, że stoi się nad zlewem, w którym codziennie coś się myje, i do którego wylewa się brudy. Pewnego dnia woda przestaje spływać ze zlewu. Wezwany hydraulik informuje, że za późno na przetykanie i dokonuje wymiany zatkanych rur. To działanie skuteczne, ale spóźnione i bardzo radykalne. A można było tego uniknąć, co jakiś czas czyszcząc rurę odpływową. Podobnie dzieje się z jelitami. Nieczyszczone w pewnym momencie mogą przestać być drożne i odmówić posłuszeństwa.

Dlatego też powinno się utrzymywać je w jak najlepszym stanie. Jak? Kuracją na oczyszczenie jelit. Jeśli regularnie będziemy czyścić nasze „przewody” wewnętrzne, hydraulik nie będzie potrzebny.

Odkładanie nie jest dobre

Im dłużej odkładamy czyszczenie jelit na później, tym więcej odkłada się w nich złogów. To nie tylko utrudnienia w trawieniu, ale także niebezpieczeństwo narażenia organizmu na ciągły wzrost różnego rodzaju pasożytów i toksyn. Mogą one stać się przyczyną nie tylko przemijających bólów brzucha i obstrukcji, ale także poważnych i długotrwałych dolegliwości. Dzisiaj wiele chorób takich jak: kłopoty z krążeniem, choroba Alzheimera, demencja, miażdżyca, zwyrodnienie stawów, osteoporoza, depresja wiąże się także z przewlekle niewydolnym układem trawiennym. Można temu zapobiec, nie odkładając oczyszczania jelit na później. Im szybciej, tym lepiej.

Niech to piołun trzaśnie

Używając ziołowego zestawu z ekstraktów piołunu, zielonego orzecha i goździków można usunąć złogi i usprawnić układ trawienny, zapewniając tym samym lepsze funkcjonowanie niemal wszystkich witalnych systemów organizmu. Jednorazowa kuracja trwa 17 dni i bazuje wyłącznie na naturalnych suplementach. Nie zakłóca normalnego toku życia i nie wymaga specjalnej diety, ale dla utrzymania jelit w odpowiedniej kondycji trzeba kurację od czasu do czasu powtarzać.

Niezbędnymi produktami do przeprowadzenia kuracji dysponuje firma Medi-Flowery, a pożyteczne informacje na temat oczyszczania organizmu znaleźć można w mojej książce pt. Skuteczne kuracje oczyszczające.

Zawsze pewna wygrana

Przez oczyszczenie jelit osiąga się liczne istotne korzyści, między innymi:

Wzmocniony system immunologiczny.

Przyspieszone i ułatwione trawienie.

Sprawniejsze i pełniejsze przyswajanie niezbędnych organizmowi witamin i minerałów.

Poprawę ogólnego samopoczucia oraz nastroju.

Zwiększony poziom energii.

Należy jednak nastawić się na to, że w początkowej fazie zabiegów mogą u niektórych osób wystąpić objawy uboczne, takie jak: zmęczenie, senność, bóle mięśni lub zawroty głowy. Może to być dowód, że organizm reaguje na proces oczyszczania. Objawy te znikają jednak po kilku godzinach, a najdalej – po kilku dniach kuracji. Trzeba organizmowi dać czas na oczyszczenie i wydalenie toksyn, by w rezultacie wygrał walkę o zdrowie.

Odpowiednio skomponowany zestaw ekstraktów ziołowych z zielonego orzecha, goździków i piołunu oczyszcza jelita z nieproszonych gości, zgromadzonych złogów pokarmowych oraz toksyn.

Liliann Kristinn Elmborg

Inne wpisy w tej kategorii

Jak oczyszczać, to z sensem

2021-03-04

Jak oczyszczać, to z sensem

Kuracje oczyszczające wzmacniają system immunologiczny, przywracają sprawność funkcjonowania układu trawiennego, ułatwiają pracę wątroby i nerek

Czytaj dalej

Zrób sobie sam olejki eteryczne

2021-03-01

Zrób sobie sam olejki eteryczne

Roślina produkuje olejki eteryczne dla własnych potrzeb. Są we wszystkich częściach roślin, w: owocach, liściach i organach podziemnych, a nawet w pniu drzew (np. sosny, kamforowca).

Czytaj dalej

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

2021-02-19

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych to stan, w którym podaż tlenu do tkanek kończyn dolnych jest niewystarczająca wskutek upośledzonego przepływu krwi w tętnicach – przepływ krwi przez tętni [...]

Czytaj dalej

Grzywa jak u lwa czy puszek niczym futerko królika – jak dbać o włosy

2021-02-19

Grzywa jak u lwa czy puszek niczym futerko królika – jak dbać o włosy

Długie, krótkie, ciemne, jasne, proste, kręcone, grube, cienkie, u kobiety, u mężczyzny. Niezależnie od wszystkiego bezapelacyjnie zależy nam na ich jak najlepszej kondycji. Kobiety usilnie dążą [...]

Czytaj dalej

„Carska Wódka” wg przepisu Borysa Bołotowa

2021-02-10

„Carska Wódka” wg przepisu Borysa Bołotowa

Akademik Borys Bołotow zapewnia: Jeśli będziemy stale podtrzymywać w organizmie na odpowiednim poziomie balans kwasowo-zasadowy, to człowiek nie będzie chorował, a starzenie się organizmu w znacz [...]

Czytaj dalej

Niesamowite właściwości pyłku sosny cz.2

2021-01-26

Niesamowite właściwości pyłku sosny cz.2

We wnętrzu ziaren pyłku sosny znajduje się delikatny materiał genetyczny, który jest chroniony przez twardą zewnętrzną powłokę. Dzięki temu ziarenka pyłku mogą bezpiecznie, nienaruszone, rozprzes [...]

Czytaj dalej