Zdrowy, głęboki sen

Zdrowy, głęboki sen

Zdrowy, głęboki sen, to jeden z kluczowych warunków to tego, aby organizm mógł się regularnie regenerować. Układ odpornościowy ma wtedy czas na rozprawienie się z potencjalnymi intruzami. Odpoczywają wszystkie organy wewnętrzne łącznie z układem nerwowym. Wtedy też spowalnia metabolizm. Dochodzi do gojenia drobnych ognisk zapalnych m.in. w przewodzie pokarmowym. Powiedzenie: leczniczy sen jest zatem głęboko uzasadnione.


Jednak w obecnych czasach zdrowy sen jest coraz większym, trudnym do osiągnięcia komfortem. Stres, przepracowanie, wszechobecny smog elektromagnetyczny – wszystko to powoduje, że wiele osób ma trudności z zasypianiem, budzi się często, śpi płytko. Niestety, ale w takich przypadkach sen nie spełnia już swojej funkcji. Nawarstwiające się zmęczenie i niewyspanie doprowadzają do problemów zdrowotnych, takich jak m.in.: zaburzenia ze strony układu nerwowego, problemy z sercem, zaburzenia trawienia i wiele innych. Przedłużające się permanentnie rozregulowanie cyklu dobowego może skutkować nieodwracalnymi zmianami z nowotworami włącznie. Potwierdzają to badania publikowane m.in. w brytyjskim czasopiśmie „The Lancet”.


Poduszki wypełnione wkładem z ekologicznych łusek orkiszu to rozwiązanie dla osób pragnących zdrowo i głęboko spać. Łuska orkiszowa idealnie nadaje się do takich celów. W połączeniu z czystą bawełnianą lub lnianą poszewką tworzy niezastąpiony zestaw do sypialni.

Dzięki wypełnieniu poduszek łuską orkiszową uzyskujemy:

  • idealną pozycję głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa dzięki jej sypkości i plastyczności,
  • komfort termiczny – skóra oddycha, a zarazem energetyczny ładunek łuski zabezpiecza skórę przed wychłodzeniem,
  • zabezpieczenie głowy (a co najważniejsze – naszego mózgu) przed szkodliwym oddziaływaniem cieków wodnych oraz promieniowania elektromagnetycznego; zdolność ta została wielokrotnie potwierdzona przez radiestetów – w promieniu około 50 cm od środka poduszki orkiszowej negatywne pola energetyczne zostają praktycznie całkowicie neutralizowane – jest to szczególnie ważne w dobie telefonii komórkowej czy łączności wi-fi,
  • łagodzenie alergii wziewnych oraz problemów z zatokami,
  • łagodniejsze przechodzenie infekcji górnych dróg oddechowych.


Orkiszowe poduszki zachowują swoje prozdrowotne właściwości nawet przez okres 5–6 lat. Im z lepszych jakościowo surowców są wyprodukowane, tym dłużej pozostają w dobrej formie.

Inne wpisy w tej kategorii

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

2024-02-14

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

Festiwal Kultury Zdrowia Pełnia Zdrowia bez Leków to największe w Polsce spotkanie poświęcone medycynie naturalnej, klasycznej, ziołolecznictwu i profilaktyce prozdrowotnej. Zapraszamy!

Czytaj dalej

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

2024-02-09

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

Tłuszcze trans od lat wzbudzają kontrowersje, a badania naukowe potwierdzają ich negatywny wpływ na zdrowie. W związku z tym ważne jest, abyśmy mieli świadomość ich obecności w produktach, które jemy.

Czytaj dalej

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

2024-02-08

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

W miejscu, w którym na co dzień przebywasz, możesz stworzyć własną oazę ruchu. Ściany naszego mieszkania skrywają wiele wspierających możliwości w utrzymaniu formy i dobrego samopoczucia. Sprawdź sam.

Czytaj dalej

Czy karma wraca?

2024-02-02

Czy karma wraca?

W artykule przybliżamy pojęcie karmy. Nikt z nas nie ucieknie przed konsekwencjami swoich czynów, a więc skoro tak, to czym są konsekwencje? Czy może być dobra karma i zła karma? Zapraszamy do lektury

Czytaj dalej

Dieta ketogeniczna - w jakich przypadkach znajduje szczególne zastosowanie?

2024-01-30

Dieta ketogeniczna - w jakich przypadkach znajduje szczególne zastosowanie?

W ostatnich latach dieta ketogeniczna, stała się bardzo popularnym sposobem na odchudzanie oraz na terapię różnych schorzeń. Jednak nie w każdym przypadku jest ona skuteczna. Wyjaśniamy dlaczego.

Czytaj dalej