Zdrowy, głęboki sen

Zdrowy, głęboki sen

Zdrowy, głęboki sen, to jeden z kluczowych warunków to tego, aby organizm mógł się regularnie regenerować. Układ odpornościowy ma wtedy czas na rozprawienie się z potencjalnymi intruzami. Odpoczywają wszystkie organy wewnętrzne łącznie z układem nerwowym. Wtedy też spowalnia metabolizm. Dochodzi do gojenia drobnych ognisk zapalnych m.in. w przewodzie pokarmowym. Powiedzenie: leczniczy sen jest zatem głęboko uzasadnione.


Jednak w obecnych czasach zdrowy sen jest coraz większym, trudnym do osiągnięcia komfortem. Stres, przepracowanie, wszechobecny smog elektromagnetyczny – wszystko to powoduje, że wiele osób ma trudności z zasypianiem, budzi się często, śpi płytko. Niestety, ale w takich przypadkach sen nie spełnia już swojej funkcji. Nawarstwiające się zmęczenie i niewyspanie doprowadzają do problemów zdrowotnych, takich jak m.in.: zaburzenia ze strony układu nerwowego, problemy z sercem, zaburzenia trawienia i wiele innych. Przedłużające się permanentnie rozregulowanie cyklu dobowego może skutkować nieodwracalnymi zmianami z nowotworami włącznie. Potwierdzają to badania publikowane m.in. w brytyjskim czasopiśmie „The Lancet”.


Poduszki wypełnione wkładem z ekologicznych łusek orkiszu to rozwiązanie dla osób pragnących zdrowo i głęboko spać. Łuska orkiszowa idealnie nadaje się do takich celów. W połączeniu z czystą bawełnianą lub lnianą poszewką tworzy niezastąpiony zestaw do sypialni.

Dzięki wypełnieniu poduszek łuską orkiszową uzyskujemy:

  • idealną pozycję głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa dzięki jej sypkości i plastyczności,
  • komfort termiczny – skóra oddycha, a zarazem energetyczny ładunek łuski zabezpiecza skórę przed wychłodzeniem,
  • zabezpieczenie głowy (a co najważniejsze – naszego mózgu) przed szkodliwym oddziaływaniem cieków wodnych oraz promieniowania elektromagnetycznego; zdolność ta została wielokrotnie potwierdzona przez radiestetów – w promieniu około 50 cm od środka poduszki orkiszowej negatywne pola energetyczne zostają praktycznie całkowicie neutralizowane – jest to szczególnie ważne w dobie telefonii komórkowej czy łączności wi-fi,
  • łagodzenie alergii wziewnych oraz problemów z zatokami,
  • łagodniejsze przechodzenie infekcji górnych dróg oddechowych.


Orkiszowe poduszki zachowują swoje prozdrowotne właściwości nawet przez okres 5–6 lat. Im z lepszych jakościowo surowców są wyprodukowane, tym dłużej pozostają w dobrej formie.

Inne wpisy w tej kategorii

Zdrowie na dwóch kółkach

2023-09-21

Zdrowie na dwóch kółkach

Jazda rowerem powoduje utrzymanie ciała w dobrej kondycji, poprawia samopoczucie, wspomaga układ krążenia oraz pracę płuc. To jednak nie wszystkie dobroczynne walory tej formy aktywności fizycznej.

Czytaj dalej

Gastroskopia – najważniejsze informacje

2023-09-15

Gastroskopia – najważniejsze informacje

Endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego, potocznie zwana gastroskopią, jest badaniem diagnostycznym i terapeutycznym, służącym do wykonania oceny badanego układu.

Czytaj dalej

Ajurwedyjskie sposoby na upały - część II

2023-09-12

Ajurwedyjskie sposoby na upały - część II

Każdą porą roku ‘rządzi’ inny element i związana z nim dosza, a latem przeważa żywioł ognia i właśnie dosza pitta (ogień + woda).

Czytaj dalej

Trawa pszeniczna – zielone superfood

2023-09-07

Trawa pszeniczna – zielone superfood

Trawa pszeniczna to uznane "zielone superfood", jedno z najbogatszych źródeł cennego chlorofilu, na poziomie molekularnym zbliżonego do ludzkiej krwi.

Czytaj dalej

Niedokrwistość megaloblastyczna (złośliwa)

2023-09-05

Niedokrwistość megaloblastyczna (złośliwa)

Niedokrwistość megaloblastyczna, to rodzaj anemii, która występuje, gdy czerwone krwinki (erytrocyty, określane jako MCV) są większe niż normalnie

Czytaj dalej

Ajurwedyjskie sposoby na upały. Część I

2023-08-18

Ajurwedyjskie sposoby na upały. Część I

Możemy się przygotować oraz wspomóc swoje organizmy, by czuć się dobrze, nawet w te najgorętsze dni w roku. Sprawdź jak to zrobić z ajurwedą.

Czytaj dalej