Zielona herbata Bao Zhong 25 g

25 g

Bao Zhong – nazwa pochodzi od chińskiego „zawijany”, bo jej liście owijano w papier podczas procesu suszenia. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych na świecie odmian oolong. Rośnie wysoko na zboczach góry Wenshan w powiecie Taipei. Posiada niezwykle delikatny i orzeźwiający smak o nutach kwiatowych i pełny, unikalny, subtelny, a zarazem intrygujący aromat. Jest też trzykrotnie bogatszym źródłem antyutleniaczy niż czarna herbata. 

Cena brutto 69,00 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni
Ostatnie 2 produkty w magazynie

Picie Bao Zhong – o łagodnym odcieniu wiosennej zieleni - jest rozkoszą dla podniebienia.

Opakowanie: 25 g

Kraj pochodzenia: Tajwan

Korzyści z picia zielonej herbaty

Zielona herbata zawiera witaminy A, B, C i P i jest bogatym źródłem antyoksydantów. Wspomaga system immunologiczny, przyspiesza regenerację organizmu. Dobrze wpływa na koncentrację oraz sprawność umysłu. Wyostrza zmysł smaku i powonienia. Zawarta w niej teina delikatnie przyspiesza pracę serca co korzystnie wpływa na układ krwionośny oraz tempo przemiany materii. Poprawia nastrój i zwiększa uczucie zadowolenia.

Odświeżające działanie herbaty można wzmocnić dodając do niej plasterek świeżego imbiru. Tak przygotowany napój doskonale gasi pragnienie, a po wysiłku fizycznym przyspiesza ponadto restytucję mięśni. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu wierzą, że picie herbaty przynosi nie tylko duchowe wyciszenie, ale też osiągnięcie kosmicznej harmonii.

Najlepiej jest wypijać do trzech szklanek dziennie na 20-30 min przed jedzeniem lub między posiłkami.

Dowiedz się więcej...

Sposoby na pozbycie się toksyn z organizm

2021-09-27

Sposoby na pozbycie się toksyn z organizm

Współczesny świat oraz związany z nim tryb życia to elementy, które mają wpływ na gromadzenie się toksyn w organizmie. Szkodliwe substancje pochodzą ze spożywanej wysokoprzetworzonej żywności ora [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię