Kakao z Peru w proszku - 125g

125g

Kakao to proszek z prażonych nasion owocu kakaowca pozostały po odciśnięciu masła kakaowego.

Cena brutto 25,90 zł

Wybierz wariant

1-2 dni robocze
14 dni
od 500 zł

Starożytni Olmekowie, Majowie i Aztekowie w Ameryce Środkowej przyrządzali z prażonych nasion święty napój z dodatkiem wanilii, ostrej papryki i pieprzu. Więcej na ten temat czytaj na naszym blogu.

Naturalne czyste kakao jest jasnobrązowe, ma intensywny smak i zawiera więcej polifenoli i innych dobroczynnych substancji. W sklepach najczęściej można spotkać kakao powstałe w procesie holenderskim (Dutch cocoa), które jest ciemniejsze, ma mniej wyrazisty smak i jest pozbawione większości pożytecznych antyoksydantów.

Kakao marki Zdrowa Sowa to 100% czyste naturalne kakao pochodzące z małych plantacji w Peru. Pochodzi ze szlachetnej odmiany Criollo z nutą wanilii, orzechów i karmelu.

Uwaga na zwierzęta

Związek teobromina zawarty w nasionach owoców kakaowca jest bardzo szkodliwy dla kotów, psów, koni i innych zwierząt. Nie należy im podawać produktów zawierających kakao, nibsy kakaowe i czekoladę.

Sposób użycia: Naturalne kakao świetnie nadaje się jako dodatek do ciast, ciastek i innych wypieków, koktajli i deserów.

Przechowywanie: Należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w chłodnym i suchym miejscu, z dala od słońca.

Opinie (0)

Dodaj opinię