Ekstrakt z pestek winogron OPC 95% 60 kaps. JODAVITA

Ilość: 60 kapsułek

Cena brutto 96,00 zł

Wybierz wariant

14 dni
od 249 zł

Ekstrakt z pestek winogron 95% OPC – właściwości

Ekstrakt z pestek winogron jest cennym źródłem proantycyjanidyn. Są to silne antyoksydanty, ze względu na fakt wykazywania aż 20 tysięcy jednostek w skali ORAC (oxygen radical absorbance capacity) – określającej zdolność wiązania wolnych rodników. Prawdopodobnie jest to najsilniejszy antyoksydant na świecie.

Lecznicze działanie OPC:

Chroni przed stresem oksydacyjnym a także <strong">niweluje szkodliwe działanie promieni UV. Stanowi osłonę witamin C i E oraz wzmocnienie dla włókien kolagenowych oraz znacznie poprawia stan skóry. W efekcie redukuje widoczność drobnych naczynek krwionośnych i pomaga w łagodzeniu objawów dermatologicznych przypadłości, takich jak trądzik, egzema, łuszczyca. Poprawia kondycję włosów i pobudza ich wzrost, a także wzmacnia włókna kolagenowe. Ekstrakt z pestek winogron wzmacnia, poszerza i uszczelnia naczynia krwionośne, dlatego zapobiega powstawaniu zakrzepów spowodowanych sklejaniem się płytek krwi. W związku z tym polecany jest szczególnie w trakcie i po przebyciu zakażenia wirusem Covid-19. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż jedną z najczęstszych bezpośrednich przyczyn śmierci u zakażonych koronawirusem są zawały, udary i zatory płucne. Wykazuje potencjał przeciwzapalny, przeciwalergiczny i antyartretyczny. Działa także pomocniczo w leczeniu zaćmy.

OPC warto stosować w okresie okołomenopauzalnym, ponieważ zapobiega ono najczęstszym przypadłościom w tym okresie.  Jest to podwyższone ryzyko chorób układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca typu 2 oraz dislipidemia.

W przeciwieństwie do innych preparatów, OPC marki Jodavita to kompleksowy preparat antyoksydacyjny, istotnie redukujący ilość wolnych rodników w organizmie.

OPC z Rdestowcem Japońskim

Rdestowiec japoński to roślina znana medycynie od tysięcy lat. Wywodzi się z Azji i rosła na terenach Japonii, Chin, Korei oraz Tajwanu. To naturalne bogactwo antyoksydantów, czyli flawonoidów, a zawarte w nim związki kumarynowe wykazują działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ekstrakt hamuje także absorcję cholesterolu poprzez fitosterole, z kolei grabniki działają bakteriostatycznie i ściągająco.

Najważniejszą substancją w rdestowcu japońskim jest resweratrol, czyli silny antyoksydant, który znajdziemy również w winogronach. Ciekawe są okoliczności, w których odkryto jego dobroczynne właściwości – nazywa się to “francuskim paradoksem”. Odkryto bowiem, że ludność z okolic morza śródziemnego rzadko umierała na choroby sercowo-naczyniowe, mimo diety obfitującej w tłuszcze nasycone. Okazało się, że odpowiedzialny jest za to resweratrol zawarty w spożywanym w umiarkowanych ilościach winie. Dzięki tej substancji roślina działa przeciwzapalnie, przeciwutleniająco, neuroprotekcyjnie. Zastosowanie rdestowca jest wszechstronne, ponieważ stosowany jest w schorzeniach takich jak łuszczyca, egzema, reumatyzm, cukrzyca a nawet borelioza. Resweratrol jest fitoestrogenem, czyli hormonem roślinnym działającym podobnie do żeńskiego estrogenu.

Resweratrol zawarty w rdestowcu japońskim dba o zdrowie serca na kilku płaszczyznach – zapobiega utlenianiu się lipidów, zlepianiu płytek krwi, czym zapobiega zakrzepom, a także ogranicza wchłanianie cholesterolu LDL przez ściany naczyń krwionośnych.

Zawarty w rdestowcu resweratrol w badaniach wykazał działanie przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe i wspomagające w leczeniu chorób neurodegradacyjnych. Dokładniej oznacza to, że:

  • hamuje replikację wirusa HIV i opryszczki.
  • hamuje proces namnażania się komórek nowotworowych.
  • zwiększa efektywność chemioterapii.
  • obniża toksyczność patologicznych białek beta-amyloidu, które są charakterystyczne dla chorób Parkinsona i Alzheimera.

A to nie wszystko! Odkryto również, że resweratrol aktywuje geny długowieczności, a także aktywuje białko SIRT 1 z rodziny sirtuin. W efekcie przyjmowanie go naśladuje skutki restrykcji kalorycznych, ponieważ gen SIRT1 reguluje apetyt i ogranicza ilość pobieranej energii.

OPC z selenem

Kolejnym dodatkiem w naszym OPC jest Selen, który podobnie jak reswetatrol jest silnym antyoksydantem. To pierwiastek śladowy, ale niezbędny dla ogromu procesów metabolicznych w organizmie – funkcjonowania systemu immunologicznego, prawidłowego wzrostu oraz płodności. Z pewnością kojarzymy go także z tarczycą, ponieważ uczestniczy w produkcji hormonów tarczycy i jest niezbędny do ochrony jej przed stresem oksydacyjnym, który towarzyszy wytwarzaniu przez nią hormonów.

Ważnym aspektem jeśli chodzi o rolę pierwiastka w preparacie jest także bycie antagonistą metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, glin i kadm. A te – wbrew pozorom – otaczają nas z każdej strony. Selen działa antynowotworowo, w rezultacie stymulując komórki układu odpornościowego, które rozpoznają i zwalczają komórki nowotworowe. Podobnie jak rezweratrol, polecany jest w profilaktyce zapobiegania zakrzepom i wszelkich chorobom układu sercowo-naczyniowego. Lista jego dobroczynnych właściwości jest długa, ale wartym uwagi jest jego zdolność do łagodzenia objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca. Co ważne, niski poziom selenu obserwuje się u palaczy, alkoholików oraz sportowców – to grupy szczególnie narażone na jego niedobór.

Witamina C i ekstrakt z pestek winogron

Witamina C to najpopularniejszy składnik znany z działania antyoksydacyjnego. To najczęściej suplementowana witamina, ponieważ wspomaga obronę immunologiczną. Witamina C uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, a także hamuje utlenianie “złego” cholesterolu LDL. OPC może zwiększyć wchłanianie witaminy C nawet o 10% ! Opc jest także osłoną dla witamin C i E. Jak widać, jest to składnik mający wiele wspólnych cech z pozostałymi substancjami zastosowanymi w preparacie. W efekcie każdy, staranie wybrany składnik działa w preparacie synergicznie.

Skład zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia:

Składniki w 1 kapsułce %RWS*
Ekstrakt z pestek (nasion) winogron, w tym:

– proantocyjanidyny

300 mg

285 mg

Selen 100 µg 182%
Ekstrakt z korzenia rdestowca japońskiego , w tym:

– trans-rezweratrol

50 mg

47,5 mg

Witamina C 17 mg 21%

*RWS- Referencyjnych Wartości Spożycia

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie podczas posiłku. Należy popić dużą ilością wody.

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Opinie (0)

Dodaj opinię