Kakao ceremonialne z Peru - 250g

Masa netto: 250g

Kakao ceremonialne marki Zdrowa Sowa to 100% czysta pasta z prażonych nasion kakaowca pochodzących z małych plantacji w Peru ze szlachetnej odmiany Criollo z nutą wanilii, orzechów i karmelu.

Cena brutto 89,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Aztekowie suszyli nasiona owocu kakaowca na słońcu i prażyli je nad ogniem. Następnie w kamiennej misie rozcierano je na proszek. Ponieważ nasiona kakaowca są bogate w zdrowy tłuszcz, zmielony proszek był lepki i łatwo dawał się uformować w kulę albo blok, dzięki czemu można go było bezpiecznie przechowywać i zabierać na dalekie wyprawy myśliwskie lub wojenne. Taki aztecki blok czekoladowy to właśnie kakao ceremonialne, czyli czysta, organiczna pasta z nasion kakaowca bez żadnych dodatków.

Uwaga na zwierzęta

Związek teobromina zawarty w nasionach owoców kakaowca jest bardzo szkodliwy dla kotów, psów, koni i innych zwierząt. Nie należy im podawać produktów zawierających kakao, nibsy kakaowe i czekoladę.

Przepis na kakao ceremonialne

Podgrzej ok. 200 ml wody lub mleka roślinnego do ok. 50 stopni. Dodaj małą szczyptę pieprzu cayenne, wanilii, cynamonu i soli, ewentualnie odrobinę cukru kokosowego, wymieszaj. Przelej do blendera, dodaj 2-30 g pasty z nasion kakaowca, zmiksuj na puszysty napój z pianką. Pij bez pośpiechu.

Przechowywanie: Należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w chłodnym i suchym miejscu, z dala od słońca.

Opinie (0)

Dodaj opinię