Kompleks Glutation Premium – najsilniejszy przeciwutleniacz

Kompleks Glutation Premium – najsilniejszy przeciwutleniacz

Firma RawForest słynie z tego, że większość jej produktów to suplementy, w skład których wchodzi kilka odpowiednio dobranych i uzupełniających się substancji. Całość stanowi więc wspaniałą, prozdrowotną kompozycję pierwiastków, witamin czy związków chemicznych. Nie inaczej jest w przypadku produktu KOMPLEKS GLUTATION PREMIUM. To wyjątkowa kompilacja zredukowanego glutationu z dwoma innymi, ale jakże cennymi, komponentami.


UWAGA!


Niski poziom glutationu prowadzi do: niszczenia komórek, zakażeń wirusowych i bakteryjnych, zaburzeń pracy wątroby, a także wzrostu ryzyka chorób nowotworowych.Bazą jest zredukowany glutation
    
Glutation to związek chemiczny składający się z trzech aminokwasów: kwasu glutaminowego, cysteiny oraz glicyny. Największe jego stężenie występuje w: wątrobie, nerkach, trzustce i śledzionie. Jest przeciwutleniaczem wykazującym najsilniejsze zdolności antyoksydacyjne, biorąc udział w obronie organizmu przed „intruzami''. Niedobór glutationu to przede wszystkich słaba odporność i zapadalność na różne choroby. Wiele czynników wpływa na obniżenie jego poziomu w organizmie, są to m.in.: stres, zła dieta, infekcje, genetyka czy zaburzenia metabolizmu (chociażby cukrzyca typu II).Związek ten możemy pozyskiwać dzięki właściwej diecie bogatej w: zielone warzywa, brokuły, brukselkę, paprykę, kiwi, cytrusy, cebulę czy czosnek. Bogate źródła glutationu to również: awokado, wołowina, drób, ryby, orzechy brazylijskie i brązowy ryż.


Czym jest glutation zredukowany? To aktywna forma glutationu niezbędna do wytwarzania ATP, czyli głównego źródła energii dla naszych komórek.


Sama podaż glutationu nie jest jednak wystarczająca. Aby jednak organizm w pełni korzystał z dobrodziejstw tego związku i odzyskiwał go w komórkach, konieczne jest dostarczenie dodatkowych składników. Jednym z nich jest...

N-acetylocysteina (NAC)

Jest to związek chemiczny, pochodna aminokwasu L-cysteiny, ale przede wszystkim prekursor glutationu. Problem z NAC jest jednak taki, że nie występuje w pożywieniu, a więc może być dostarczony jedynie w formie suplementu diety. Po zażyciu związek ten jest metabolizowany do postaci cysteiny w wątrobie. Aminokwas ten przyjmowany samodzielnie wykazuje jednak niski poziom wnikania, ale już wraz z glutationem stanowi doskonały duet.

N-acetylocysteina bezpośrednio wpływa m.in. na:

•    regulację ciśnienia tętniczego krwi,
•    zmniejszenie stężenia homocysteiny we krwi,
•    aktywność enzymów kontrolujących metabolizm,
•    metabolizm błon komórkowych chroniących komórki przed degradacją.

Ciekawostka!
NAC zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej.


To oczywiście nie wszystkie zalety NAC. Jej rola w organizmie nie jest jeszcze do końca zbadana. Doskonałym uzupełnieniem glutationu oraz NAC jest...

Kwas alfa-liponowy (ALA)  

To również związek chemiczny o bardzo silnych właściwościach antyoksydacyjnych, który wpływa korzystnie na pracę wątroby, obniża poziom lipidów we krwi oraz regeneruje struktury DNA. Stwierdzono również, że ALA zmniejsza predyspozycje do otyłości.
    
Ważne!

Badania naukowe wykazały, że kwas alfa-liponowy ma korzystny wpływ na zwalczanie otyłości, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych.Kwas ten w bardzo niewielkim stopniu produkowany jest przez organizm, a jego produkcja maleje z upływem lat – stąd warto sięgnąć po suplement. W dużych ilościach występuje w: brokułach, szpinaku i podrobach (ale tych nie polecam). Ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, poprawia metabolizm oraz (dobra wiadomość dla diabetyków!) zwiększa wrażliwość komórek na insulinę.

ALA obniża również wytwarzanie nie tak dawno odkrytej proteiny o nazwie „chemeryna“, która zwiększa predyspozycje do powstawania otyłości i zespołu metabolicznego. Reguluje także ciśnienie krwi, obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów. Warto więc zadbać o właściwy poziom tego związku w organizmie.

Aby jednocześnie pozyskać wspomniane związki, warto sięgnąć po...

Kompleks Glutation Premium

Suplement firmy RawForest to unikatowa na naszym rynku kompozycja wspomnianych trzech – jakże istotnych dla funkcjonowania naszego organizmu – związków. Suplement ten nie zastąpi oczywiście właściwej diety, ale (jak już wspomniałem) wraz z wiekiem maleje samoobrona organizmu, spada metabolizm oraz samoistna produkcja tych związków. Warto więc pomyśleć o ich uzupełnieniu poprzez suplementację.


Produkt Kompleks Glutation Premium to doskonałe zestawienie składników wzajemnie uzupełniających się i podnoszących swą reaktywność – w jednej kapsułce. Przeciwwskazaniem do stosowania tego suplementu jest wiek do 12 lat, ciąża oraz karmienie piersią, ale w zasadzie nie zachodzi konieczność suplementacji wśród tych osób.


To unikatowe trio zaleca się przede wszystkim osobom starszym oraz cierpiącym na: zaburzenia metaboliczne, cukrzycę typu II, otyłość czy nadciśnienie tętnicze. To również doskonały środek profilaktyczny przeciw infekcjom, a nawet chorobom nowotworowym.
    

Opracował Sławomir Śmiełowski

Inne wpisy w tej kategorii

Jak zadbać o płuca?

2023-01-30

Jak zadbać o płuca?

Oddech, głęboki wdech – to pierwsze, co robimy zaraz po narodzinach i ostatnie tuż przed śmiercią. Średnio oddychamy 12–15 razy na minutę w stanie spoczynku. Przyspieszony albo spowolniony oddech [...]

Czytaj dalej

Twoje oszukane serce

2023-01-27

Twoje oszukane serce

Migotanie przedsionków jest coraz powszechniejszym problemem. Standardy żywieniowe spadły tak nisko, że w ciągu jednego pokolenia częstość występowania tej przypadłości (z uwzględnieniem wieku) z [...]

Czytaj dalej

Choroby późnego wieku

2023-01-27

Choroby późnego wieku

Wraz z zaawansowaniem wieku w naszych organizmach zachodzą określone i nieuniknione zmiany. Starzejąc się, ludzie chorują na powszechne, przewlekłe choroby, jak również we znaki daje się dotychcz [...]

Czytaj dalej