Kawa Arab Peru Organico 150g

150g

Jest to czysta kawa typu arabika zazwyczaj charakteryzująca się średnim body, średnio kwaśna, lekka i aromatyczna. Są też odmiany łagodne, przyjemne, z lekką kwasowością. Ma kremową, gładką konsystencję oraz subtelny, czysty i aromatyczny charakter.
W smaku kawy przebija bogata słodycz, wyczuwalne są łagodne nuty cytrusowe, toffi, karmelu lub wanilii, jak również kwiatowe aromaty. Niektóre gatunki mają bardzo dobrze zbalansowane nuty orzechowo-czekoladowe ze słodkim posmakiem cytrusów. 

Cena brutto 19,15 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Arabica Peru HB Organico

Może Peru to nie największy producent kawy na świecie, jednak peruwiańska kawa niezmiennie jest zaliczana do najlepszych ekologicznych kaw, jakie kiedykolwiek dane nam będzie smakować. 

Czym wyróżnia się kawa Arabica Peru HB Organico ?

To, co wyróżnia kawę Arabica Peru HB Organico spośród innych kaw jest fakt, że kraj ten jest jednym z największych na świecie wytwórców certyfikowanej kawy organicznej. Regiony produkujące kawę w Peru to: Amazonas, Ayacucho, Cajamarca, Cusco, Huánuco, Junín, Pasco, Piura, Puno i San Martín.

Peruwiańskie kawy są wysoko cenione i doceniane przez smakoszy z całego świata nie tylko ze względu na ich wyjątkowy smak, ale także z powodu walorów zdrowotnych, co jest ich mocnym punktem. Otóż gospodarstwa rolne zajmujące się produkcją kawy to często niewielkie, ekologiczne i rodzinne posiadłości o obszarze od 2 do 3 hektarów. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu plantatorów, ale także dzięki sprzyjającym warunkom geograficznym i klimatycznym, możliwa jest uprawa kawy w sposób organiczny. Zbiory dojrzałych owoców kawowca odbywają się w okresie od marca do października, zaś ziarna zbierane są ręcznie, a następnie myte i suszone na słońcu.

Kawy z Peru są jednymi z najbardziej uwielbianych na całym świecie. Producenci dokładają starań, by ziarna miały wysoką jakość i świetny smak. Zwraca się przy tym uwagę, by utrzymywać prozdrowotny kierunek. Peru dumnie dotrzymuje kroku czołowym producentom kawy, jakimi są Brazylia i Kolumbia.

Peruwiańska kawa hodowana jest bez użycia pestycydów i innych środków ochrony roślin, zaś gotowe produkty mają certyfikaty świadczące o tym, że ziarna są organiczne. 

Warunki do rozwoju kawy są idealne – większość plantacji położonych jest w górskich regionach powyżej 1200 m. n.p.m.,  przy czym wraz ze wzrostem wysokości wzrasta też jakość kawy. Rośliny otoczone są krystalicznie czystym, powietrzem – górskie, czasem surowe warunki sprawiają, że rosnąca tu kawa jest z natury uodporniona na działanie pasożytujących szkodników. 

Co oznacza skrót HB?

HB (Hard Beans – twarde ziarna) takim symbolem określa się ziarna z plantacji  położonych na wysokości 1000-1500 m. n.p.m. Są one cięższe i gęstsze w swej strukturze, dzięki czemu napar nabiera bardziej wyrazistego charakteru.

Jak smakuje peruwiańska kawa?

Jest to czysta kawa typu arabika zazwyczaj charakteryzująca się średnim body, średnio kwaśna, lekka i aromatyczna. Są też odmiany łagodne, przyjemne, z lekką kwasowością. Ma kremową, gładką konsystencję oraz subtelny, czysty i aromatyczny charakter. W smaku kawy przebija bogata słodycz, wyczuwalne są łagodne nuty cytrusowe, toffi, karmelu lub wanilii, jak również kwiatowe aromaty. Niektóre gatunki mają bardzo dobrze zbalansowane nuty orzechowo-czekoladowe ze słodkim posmakiem cytrusów. 

Dowiedz się więcej...

Kakao – niezwykle smaczne lekarstwo

2021-11-10

Kakao – niezwykle smaczne lekarstwo

Kakao, a wraz z nim pyszna czekolada, niezmiennie uwodzi świat już tyle tysięcy lat. Klasyczny, słodki smak i aksamitna konsystencja wręcz zniewalają nawet najbardziej wybredne podniebienia. Łaci [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu