Herbata czarna Assam Dejoo - 50g

50g

Cena brutto 14,15 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Asam Dejoo

Assam to leżący u podnóża Himalajów indyjski stan. Słynie z uprawy herbaty odmiany assamica, a na swoim terytorium ma zagospodarowane ok. 312 201 ha pod hodowlę tej rośliny, rocznie produkując ok. 500 000 ton suszu, co czyni Assam największym na świecie herbacianym agroregionem.

Jednym z najbardziej popularnych rejonów, gdzie uprawiana jest herbata asam, jest region Dejoo, który ma bogatą, gliniastą glebę. Obfite opady deszczu i tropikalny klimat pozwalają na uzyskanie jednych z najlepszych herbat. Regularne w kształcie listki połączone ze srebrzystymi tipsami nadają naparowi piękny, ciemnobursztynowy kolor. Klasyczna i dobrze znana każdemu Europejczykowi herbata asam jest mocna, nieco słodkawa, a jednocześnie rześka. Tego rodzaju herbata lub mieszanki zawierające asam często sprzedawane jako tzw. herbaty śniadaniowe (english breakfast tea lub irish breakfast tea), bardzo przypadły do gustu Brytyjczykom, którzy herbatą asamską piją z dodatkiem mleka.

Czy wiecie że…

…aż do lat 30. XIX w. sądzono, że asam jest chińską odmianą herbaty Camellia sinensis, jednak dokładne badania naukowe wykazały, że roślina ta była odmianą herbaty różniącą się od chińskiego szczepu. Indyjskiej odmianie herbaty nadano nazwę Camellia assamica. Systematyka pozwala na rozróżnienie herbaty chińskiej i asamskiej,pochodzących z dwóch różnych odmian krzewów herbaty. 

Opinie (0)

Dodaj opinię