Zniżka 35%

herbata

zioła

Herbatka na siłę 75g

Kompozycja trzech ziół: zielonej herbaty, yerba mate oraz mięty to orzeźwiający zastrzyk energii. Antyoksydanty z zielonej herbaty, połączone z pobudzającą mateiną (kofeiną z yerba) oraz z odświeżającymi olejkami eterycznymi pochodzącymi z liści mięty dodadzą sił, aby stawić czoła nowym wyzwaniom. Każdy nowy dzień stanie się przygodą!

Cena brutto  Cena podstawowa 19,00 12,35 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Kompozycja trzech ziół: zielonej herbaty, yerba mate oraz mięty to orzeźwiający zastrzyk energii. Antyoksydanty z zielonej herbaty, połączone z pobudzającą mateiną (kofeiną z yerba) oraz z odświeżającymi olejkami eterycznymi pochodzącymi z liści mięty dodadzą sił, aby stawić czoła nowym wyzwaniom. Każdy nowy dzień stanie się przygodą!

Zielona herbata

Zielona herbata pochodzi z terenów Chin. Tam też traktowana jest jako rytualny napój oraz sposób na długie życie w zdrowiu. Napar z zielonej herbaty zawiera witaminy: A, z  grupy B oraz witaminę C, a także dużą ilość soli mineralnych. Jak donosi literatura zielarska, zielona herbata wykazuje działanie antyoksydacyjne, przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowań na wiele chorób cywilizacyjnych (m.in. zmian nowotworowych, schorzeń serca i krążenia), ochrony serca przed zawałem, stymuluje prawidłowe krążenie krwi, oraz pomaga w unormowaniu poziomu cholesterolu we krwi. Dzięki właściwościom przeciwutleniajacym spowalnia procesy starzenia się komórek organizmu. Wywiera korzystny wpływ na wzmocnienie kości oraz zębów, a także reguluje procesy trawienne. Przyczynia się do zmniejszenia wchłaniania tłuszczów z układu pokarmowego, co może wspomagać odchudzanie. Japończycy zalecają pić przynajmniej 4 filiżanki zielonej herbaty na dzień, aby zachować zdrowie i przedłużyć życie o średnio 3 lata. Spożywanie naparów z zielonej herbaty korzystnie wpływa na stan i wygląd skóry. Zielona herbata działa moczopędnie, dzięki czemu pomaga w eliminowaniu nadmiaru zalegającej w tkankach wody i redukcji cellulitu.

Zielona herbata również pobudza i orzeźwia  umysł i ciało, dzięki zawartości pochodnej kofeiny - teiny. Substancja ta ułatwia proces uczenia się, poprawia zdolność koncentracji oraz zdolności fizyczne ciała.

Yerba mate

Yerba Mate to napar pozyskany z Ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta uprawiana jest głównie w Brazylii, Argentynie i Paragwaju. Od setek lat Indianie zamieszkujący tereny Ameryki Południowej raczyli się tym napojem. Napar z ostrokrzewu spożywano ze względu na jego stymulujące działanie. Na wielu obszarach Ameryki Południowej Yerba Mate stosowana jest również w celach leczniczych. Yerba Mate pobudza, znosi zmęczenie fizyczne i psychiczne, wpływa dodatnio na koncentrację, zwiększa sprawność fizyczną oraz intelektualną. Jak donoszą źródła zielarskie, napar z ostrokrzewu wpływa rozluźniająco na mięśnie gładkie, usprawnia procesy trawienne, łagodzi problemy gastryczne oraz przyspiesza przemianę materii. Dzięki tym właściwościom, jej picie zaleca się podczas odchudzania. Mate wykazuje również właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się organizmu. Tradycyjnie, na terenach Ameryki Południowej,  Yerba Mate stosowana jest w chorobie wrzodowej żołądka i problemach gastrycznych. Działa moczopędnie, co wykorzystywane jest w schorzeniach układu moczowego. Wspomaga w stanach otępienia, w długotrwałym zmęczeniu, przy bólu głowy, a także jako środek ogólnie wzmacniający całe ciało, przywracający prawidłowy stan psychoruchowy.

Yerba Mate zawiera mateinę - pochodną kofeiny. Smakosze Yerba Mate sugerują, iż mateina w przeciwieństwie do kofeiny nie powoduje osłabienia, trudności z koncentracją i spadku aktywności po krótkim czasie od zażycia kofeiny, lecz przez długi czas utrzymuje nas w skupieniu i aktywności psychofizycznej.

Mięta

Mięta to zioło każdemu dobrze znane. Przyczynia się do regulowania pracy żołądka i wątroby, do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu ułatwia trawienie, zmniejsza nudności (również wywołane przez chorobę lokomocyjną), działa hamująco na wymioty i łagodzi objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, mięta działa przeciwbakteryjnie w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty stosowany jest w nieżytach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit (również podczas menstruacji), biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki. Ponadto pomaga ona w nerwicach wegetatywnych, w bólach migrenowych i w chorobie lokomocyjnej. Przynosi uczucie odświeżenia i orzeźwienia. 

 

Sposób przygotowania: Do ulubionego kubka nasyp 1-2 łyżeczki suszu. Zalej gorącą wodą i zaparzaj pod przykryciem od 2 do 10 minut.  Wypij z przyjemnością i przekonaniem, że możesz wszystkiego dokonać!

 

Skład: zielona herbata 40%, yerba mate 40%, mięta 20%

 

Uwaga: 

Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Dowiedz się więcej...

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

2024-01-18

Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia

Obecnie dużo się mówi o jakości soków żołądkowych, mało jednak wskazuje się na ich ilości, jakie organizm powinien produkować. W ciągu dnia człowiek powinien wytwarzać 10–12 litrów soków żołądkow [...]

Czytaj więcej

Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii

2023-03-28

Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii

Agawa to ponad 300 gatunków roślin w Ameryce Północnej i Południowej. Wykształcają one mięsiste liście magazynujące wodę. Zaliczane są do grupy ekologicznej sukulentów. Zakwitają po przeżyciu kil [...]

Czytaj więcej

Toksoplazmoza a ciąża – co każda przyszła mama powinna wiedzieć

2023-03-20

Toksoplazmoza a ciąża – co każda przyszła mama powinna wiedzieć

Toksoplazmoza to zakaźna choroba pasożytnicza wywołana przez pierwotniaka o nazwie Toxoplasma gondii – szeroko rozpowszechnionego w środowisku naturalnym. Toksoplazmoza może stanowić poważne za [...]

Czytaj więcej

O pasożytach raz jeszcze

2023-03-07

O pasożytach raz jeszcze

Na temat pasożytów na łamach „ZbL” pisaliśmy już wielokrotnie, a w marcowym wydaniu miesięcznika pojawił się nowy artykuł wprowadzający w to zagadnienie – z tego powodu w tym tekście nie będę pow [...]

Czytaj więcej

Chrzan pospolity – Armoracia lapathifolia Gilibert

2023-01-24

Chrzan pospolity – Armoracia lapathifolia Gilibert

Chrzan pospolity ma kilka polskich i łacińskich nazw synonimowych: warzęcha chrzan, warzucha chrzan, chrzan zwyczajny, Cochlearia armoracia Linne = Cochlearia rusticana Lamarck = Armoracia ru [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu