Herbatka Dla Aktywnych 75g
To kompozycja ziół i nasion stworzona z myślą o ludziach aktywnie spędzających czas oraz wykonujących pracę fizyczną. Składniki zawarte w mieszance dla Aktywnych odpowiednio pobudzą oraz zniosą uczucie zmęczenia i niechęć do wytężonego wysiłku fizycznego. Herbatka ta dostarcza antyoksydantów i minerałów. Przyczynia się do zachowania prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów oraz walki z opuchlizną kończyn.
Cena brutto Cena podstawowa 15,00 9,75 zł
To kompozycja ziół i nasion stworzona z myślą o ludziach aktywnie spędzających czas oraz wykonujących pracę fizyczną. Składniki zawarte w mieszance dla Aktywnych odpowiednio pobudzą oraz zniosą uczucie zmęczenia i niechęć do wytężonego wysiłku fizycznego. Herbatka ta dostarcza antyoksydantów i minerałów. Przyczynia się do zachowania prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów oraz walki z opuchlizną kończyn.
Yerba mate
Napar z ostrokrzewu spożywano ze względu na jego stymulujące działanie. Na wielu obszarach Ameryki Południowej Yerba Mate stosowana jest również w celach leczniczych. Yerba Mate pobudza, znosi zmęczenie fizyczne i psychiczne, wpływa dodatnio na koncentrację, zwiększa naszą sprawność fizyczną oraz intelektualną. Jak donoszą źródła zielarskie, napar z ostrokrzewu wpływa rozluźniająco na mięśnie gładkie, usprawnia procesy trawienne, łagodzi problemy gastryczne oraz przyspiesza przemianę materii. Dzięki tym właściwościom, jej picie zaleca się podczas odchudzania. Mate wykazuje również właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się organizmu. Tradycyjnie, na terenach Ameryki Południowej, Yerba Mate stosowana jest w chorobie wrzodowej żołądka i problemach trawiennych, jako środek moczopędny w schorzeniach układu moczowego, w stanach otępienia, w długotrwałym zmęczeniu, przy bólu głowy, a także jako środek ogólnie wzmacniający całe ciało, przywracający prawidłowy stan psychoruchowy.
Yerba Mate zawiera mateinę - pochodną kofeiny. Smakosze Yerba Mate utrzymują, iż mateina w przeciwieństwie do kofeiny nie powoduje osłabienia, trudności z koncentracją i spadku aktywności po krótkim czasie od zażycia kofeiny, lecz przez długi czas utrzymuje nas w skupieniu i aktywności psychofizycznej.
Ziele rzepiku pospolitego
Literatura zielarska donosi, iż ziele rzepiku pospolitego wykazuje działanie żółciotwórcze i żółciopędne. Dodatkowo wzmaga produkcje moczu oraz wydalanie kwasu moczowego. Napar z rzepiku działa przeciwzapalnie oraz reguluje zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Dzięki dużej zawartości związków garbnikowych ma działanie ściągające i łagodzi biegunki, blokuje nadmierną fermentację w jelitach. W ziołolecznictwie tradycyjnie stosowano to ziele w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, nerek, przewodu pokarmowego, a także cukrzycy. Działanie moczopędne wykorzystywano, w celu pozbycia się nadmiaru wody z organizmu, przy opuchliźnie nóg.
Ziele owsa
Wyciąg z ziela owsa wpływa redukująco na zbyt wysoki poziom kwasu moczowego surowicy krwi, łagodzi i zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby. Dzięki flawonoidom i saponinom działa moczopędnie, ale jednocześnie wspomaga walkę organizmu z drobnoustrojami. Ziele owsa zawiera krzem i wapń, przyczynia się do uzupełnienia braków tych mikroelementów. Działa wykrztuśnie oraz przeciwbólowo. Tradycyjna fitoterapia zaleca ziele owsa w reumatyzmie, kamicy moczowej i chorobach nerek. Ponadto poprawia przemianę materii i działa korzystnie na stan narządów wewnętrznych, ścian naczyń krwionośnych oraz skóry, włosów, kości i paznokci. Napary z ziela owsa stosuje się w stanach wyczerpania nerwowego i bezsenności, a jego regularne picie przyczynia się do wzmocnienia systemu nerwowego.
Czystek
Czystek to zioło, które przyczynia się do poprawy pracy układu immunologicznego. Według literatury zielarskiej zawiera on polifenole, które wykazują działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Jest pomocny w walce z bakteriami, wirusami i grzybami. Może być uzupełnieniem kuracji przeciwko boreliozie. Ponadto czystek łagodzi objawy alergii. Stanowi doskonałą profilaktykę chorób układu krążenia. Dodatkowo jego regularne picie pomaga oczyścić organizm z toksyn, poprawia kondycję cery i opóźnia procesy starzenia się organizmu.
Nasiona kozieradki
Nasiona wykazują działanie odżywcze. Zalecane są osobom wychudzonym, niedożywionym, rekonwalescentom, osobom wycieńczonym przez choroby. Przetwory z nasion kozieradki usprawniają wchłanianie substancji odżywczych w jelitach, pobudzają regenerację tkanek i działają anabolicznie (przyczyniają się do wzrostu masy ciała). Przyczyniają się do regulacji wypróżnień i likwidują zaparcia, łagodzą hemoroidy. Literatura zielarska podaje, iż kozieradka wpływa na rozwój mięśni, chrząstek, kości oraz tkanki łącznej. Kozieradka stosowana jest jako naturalny „wspomagacz” przez kulturystów, mających problem ze zwiększeniem masy mięśniowej. Przetwory z kozieradki regulują poziom glukozy we krwi, jednocześnie zwiększając jej transport do tkanek. Nasiona kozieradki wpływają na intensyfikację wydzielania soku żołądkowego, trzustkowego i jelitowego, działają żółciopędnie, moczopędnie oraz przeciwzapalnie. Dzięki zawartości związków lipotropowych (fosfolipidy, cholina, betaina) oraz sitosteolu, kozieradka należy do surowców zielarskich, które pomocne będą w walce z miażdżycą oraz stłuszczeniem narządów wewnętrznych. Nasiona kozieradki przyczyniają się do odtruwania organizmu. Źródła zielarskie donoszą, iż regularne zażywanie nasion kozieradki ma pozytywny wpływ na samopoczucie i usprawnienie pracy psychicznej. Za granicą istnieje również przekonanie, iż ma działanie estrogenne.
Guarana
Guarana zawiera kofeinę, często stosowana jest jako środek pobudzający. Guarana stymuluje mózg, zwiększa wentylację płuc oraz ukrwienie mięśni całego ciała. Ułatwia procesy myślowe, kojarzenia i zapamiętywania, a także znosi uczucie zmęczenia i niechęć do wysiłku fizycznego. Przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych mózgu, serca i nerek z jednoczesnym zwężeniem naczyń krwionośnych brzucha, co powoduje iż większa ilość krwi trafia do mózgu, mięśni, skóry, podnosząc możliwości ruchowe organizmu. Guarana ma również działanie moczopędne. Składniki w niej zawarte uniemożliwiają przyleganie bakterii do ścianek pęcherza moczowego, dzięki czemu guarana wspomaga zdrowie układu moczowego.
Skład: yerba mate 30%, rzepik ziele 20%, owies ziele 20%, czystek ziele 20%, kozieradka nasiona 7%, guarana nasiona 3%
Uwaga:
Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Inne z tej serii
Dowiedz się więcej...
2024-10-11
Naturalne wspomaganie leczenia kaszlu, kataru i bólu gardła
2024-08-20
Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych
2024-08-07
Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów
2024-04-03
Aromaty z Alembika
2024-01-18
Kompleks ziołowy Carska w profilaktyce zdrowia
2023-03-28
Agawa (Agave) w praktycznej fitoterapii
Opinie (0)
Dodaj opinię
Inne produkty, które mogą Cię zainteresować
Urządzenie do dezynfekcji mięsa, owoców i warzyw ECO5...
Inni Klienci kupowali również