I-WATER 1400ML BUTELKA DZBANEK Z FILTREM 6

Największa butelka z filtrem I-Water 1400 Classic to dzbanek do użytku domowego, aby dobra woda była zawsze pod ręką, nie tylko do picia, ale również do gotowania czy mycia. Jego pojemność pozwoli przygotować dobrej jakości wodę dla całej rodziny i korzystać z niej wedle potrzeby.

Cena brutto 389,00 zł

Wybierz wariant

1-2 dni robocze
14 dni
od 249 zł
Ostatnie 2 produkty w magazynie
Zawartość filtra I-Water to aż 4 rodzaje kulek mineralnych!

Kule magnezowe

Musisz wiedzieć, że to właśnie magnez jest jednym z najważniejszych minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. To właśnie on pełni kluczową rolę w procesie tworzenia oraz późniejszego wykorzystywania ATP, czyli podstawowego nośnika energii w żywych komórkach. Magnez jest ponadto kofaktorem ponad 300 systemów enzymatycznych, których zadaniem jest regulowanie różnych reakcji biochemicznych w organizmie, jak również sprawne funkcjonowanie mięśni oraz nerwów, kontrola poziomu glukozy i cholesterolu we krwi bądź regulacja ciśnienia krwi. Jak potwierdzają eksperci, magnez jest dzisiaj silnie niedoborowym składnikiem współczesnej diety, dlatego tak ważna okazuje się jego naturalna suplementacja. Taka może być realizowana poprzez picie jakościowej wody.

Kule turmalinowe

Turmalin jest naturalnie występującym kryształem półszlachetnym, który należy do grupy krzemianów. Składa się z licznych komponentów, takich jak sód, wapń, lit, cynk, magnez, żelazo oraz mangan. Kluczową cechą są zaś wysokie właściwości emisyjne jonizacji ujemnej oraz promieniowania podczerwonego. Okazuje się, że turmalin poprzez kontakt z wodą wywołuje reakcję elektrolizy, generując jednocześnie jony ujemne i zwiększając odczyn zasadowy wody. Dzięki temu nadawane zostają właściwości przeciwutleniające. Co więcej, turmalin niweluje także wielkość molekuł wody, przez co zmienia strukturę wody na taką, która lepiej się wchłania. Turmalin posiada także właściwości elektryczne, dzięki czemu przyciąga niekorzystne dla organizmu substancje, absorbując i neutralizując je, w efekcie oczyszcza wodę z mikroorganizmów i wszelkich nieczystości. Ten kryształ półszlachetny neutralizuje chlor oraz wzbogaca wodę w zawarte w nim minerały.

Kule kryształu górskiego

Kryształ górski ma strukturę zbliżoną do lodu. Stosuje się go w celu filtracji wody ze względu na swoje właściwości oczyszczające oraz strukturyzujące, dzięki czemu cząsteczki wody mające z nim kontakt, zmieniają strukturę na bardziej uporządkowaną, a więc łatwiej przyswajalną przez komórki ludzkiego organizmu. Zgodnie z wiedzą ezoteryczną, kryształ górski ma najsilniejsze działanie oczyszczające i wzmacniające energetykę człowieka.

Kule węglowe

Węgiel posiada naturalne właściwości absorpcyjne węgla i właśnie dlatego został wykorzystany do filtracji wody w butelkach I-Water. Przemysł spożywczy już od dawna wykorzystuje filtry węglowe w celu pozbywania się rozmaitych zanieczyszczeń oraz związków toksycznych. Dzięki swoim cechom węgiel usuwa z wody m.in. chlor i wszelkie zanieczyszczenia organiczne.  Węgiel świetnie sprawdza się również do niwelowania nieprzyjemnego zapachu oraz smaku, dzięki czemu przefiltrowana woda staje się pod tym względem neutralna.

Dlaczego warto pić widę z dzbanka I-Water 1400?

- Woda jest nieskazitelnie czysta mikrobiologicznie i toksykologicznie:

Zastosowanie węgla, turmalinu czy kryształu górskiego sprawia, że woda jest czysta i wolna od większości zanieczyszczeń w postaci zarówno bakterii, jak i chemicznych związków, takich jak chlor. Finalnie woda pozbawiona zostaje nawet do 99,9% bakterii. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego wykonany jest dzbanek I-Water 1400. To bezpieczne tworzywo wolne od szkodliwego BPA, czyli z tritanu. Dzięki czemu surowiec nie wchodzi w żadną negatywną reakcję z wodą. Zupełnie inaczej niż ma to miejsce przy zakupie wód pakowanych – taka butelka do wody zawiera szkodliwy dla zdrowia rodzaj plastiku PET.

- Woda ma odpowiedni stopień mineralizacji:

Woda, którą pijemy, ma być idealnie zmineralizowana. Oznacza to, że szkodliwy może być zarówno niedobór, ale też nadmiar składników mineralnych. Istotne jest również, aby spożywana przez nas każdego dnia woda była bogata w pierwiastki, które w diecie występują na ogół w niewielkiej ilości. Tutaj wymienić możemy między innymi magnez. Woda alkaliczna z dzbanka I-Water 1400 nasycona jest również w sód, wapń, lit, cynk, magnez, żelazo czy mangan. A wszystko to, dzięki filtrom węglowym, z turmalinu oraz kryształu górskiego.

- Woda ma korzystne pH zasadowe:

Większość płynów, jakie dostarczane są do naszego organizmu, są lekko zasadowe (posiadają pH powyżej 7), do tego nasza dieta bardzo często dostarcza składniki kwasowe. Wszystko to doprowadza do zakwaszania organizmu (i w efekcie licznych chorób). Dobrze jest więc wspomóc komórki w utrzymywaniu prawidłowego stanu, dostarczając wody o odczynie zasadowym (alkalicznym). Standardowo, pitna ma wartość pH między 7 a 7,2 pH. Nalana do dzbanka I-Water 1400 zacznie zmieniać pH na 8,5 już po około 1 minucie, wszystko dzięki działalności jonizującej turmalinu, a po dalszym upływie czasu jej zasadowość będzie w dalszym ciągu rosła.

- Woda ma właściwości antyutleniające:

Zła woda może dostarczać szkodliwych dla zdrowia wolnych rodników utleniających tkanki, co powoduje przyśpieszenie starzenia się organizmu i degenerację komórek. Dobra woda zjonizowana powinna zaś dostarczać składników antyutleniających, czyli o ujemnych wartościach wskaźnika ORP, który jest miernikiem potencjału oksydacyjno-redukcyjnego. Woda jonizowana, filtrowana w dzbanku I-Water 1400 ma ujemne ORP, więc podczas jej picia dostarczamy organizmowi dodatkowej ilości wolnych elektronów, które zwalczają wolne rodniki. Początkowe ORP wlanej wody wynosi od + 300 mV do + 500 mV, poziom ORP w dzbanku I-Water 1400 natomiast wyniesie od -100 mV do -600 mV już po około 10 minutach. Należy przy tym pamiętać, że właściwości przeciwutleniające nie są trwałe i utrzymują się około 24-36 godzin (również wtedy, gdy przelejemy wodę do innego naczynia).

- Woda z dzbanka I-Water 1400 to woda wodorowa:

Proces jonizacji prowadzi do tego, że w wodzie zwiększa się ilość wolnych cząsteczek wodoru. Dzięki temu niwelowane są wolne rodniki, a więc zwiększają się właściwości przeciwutleniające wodę. Prowadzi to również do wzrostu wchłanialności wody i jej zdolności oczyszczających. Aby w warunkach domowych mogła królować tzw. „woda zasadowa” za pomocą filtra I-Water, dzbanek musi być napełniona wodą do brzegu wlotu i po około 5 minutach poziom cząsteczek wodoru będzie wynosił wartości w zakresie od 300 ppb do 1500 ppb.

- Odpowiednio mała wielkość cząsteczek wody:

Po wypiciu woda ma wchłaniać się przez ściany układu pokarmowego, by następnie poprzez błony komórkowe dostać się do wnętrza tychże komórek. Cząsteczki wody mają tendencję do tworzenia struktur o różnym stopniu skomplikowania i różnej wielkości (zwanych klastrami), dlatego też różny jest poziom jej wchłanialności. Zastosowanie w filtrze I-Water 1400 turmalinu, molekuły wody zostaną zmniejszone. Natomiast dzięki właściwościom strukturyzacyjnym kryształu górskiego, cząsteczki wody będą miały bardziej uporządkowaną strukturę. W efekcie woda z dzbanka I-Water 1400 będzie posiadała molekuły H2O mniejszej wielkości oraz o harmonijnej strukturze, co sprawi, że lepiej nawodni nasze ciało i pomoże w jego detoksykacji.

Dodatkowym atutem wody o mniejszych klastrach jest łatwiejsze rozpuszczanie się w niej substancji. W wodzie z I-Water można „zaparzyć” herbatę bez podgrzewania wody.

- Dzbanek I-Water 1400 jest ekonomiczny i ekologiczny:

Warto zwrócić uwagę na walory ekonomiczne oraz ekologiczne, jakie wynikają z korzystania z wody filtrowanej pochodzącej z sieci wodociągowych. Zakup dzbanka I-Water 1400 dla całej rodziny to koszty tożsame lub nawet niższe w porównaniu z codziennym kupowaniem wody butelkowanej. Dodatkowo zmniejszamy użytkowanie plastikowych butelek jednorazowego użytku, co sprzyja trendowi walki o dobro naszej planety. Butelka na wodę wielorazowego użytku to dobry krok w kierunku prowadzenia działań proekologicznych.

Wyjątkowy design dzbanka I-Water 1400

Dzbanek I-Water uznawany dzisiaj za doskonały jonizator wody alkalicznej, wyposażony został przez światowej klasy projektantów w filtr oczyszczająco-jonizujący. Ci nie zapomnieli jednak o zachowaniu pełnej funkcjonalności i unikalnej stylistyce butelki.

1. Wygląd dzbanka I-Water to wynik połączenia nowoczesnych trendów we wzornictwie z uniwersalną stylistyką.

2. Dzbanek I-Water został dostosowany do potrzeb współczesnych użytkowników pod względem jego użyteczności oraz wyglądu.

3. Projekt I-Water jest unikalny i nie ma konkurencji.

4. Ułatwieniem korzystania jest również uchwyt umożliwiający otwarcie nalewanie wody do innego naczynia z użyciem jednej ręki.

5. Dodatkowe zabezpieczenie stabilności zapewnia silikonowa podstawa dzbanka.

6. Do produkcji dzbanka I-Water wykorzystano najlepszej jakości materiałów BPA-free. Dodatkowo 1% zysku ze sprzedaży przeznaczane jest na cele charytatywne.

7. Butelka na wodę z filtrem I-Water 1400 przeznaczona jest do użytku domowego.

 

Jak używać dzbanek I-Water?

•  Aby otrzymać zjonizowaną wodę zasadową należy nalać do dzbanka I-Water wodę z kranu i odstawić naczynie na około 10 minut. Po tym czasie woda zjonizowana jest gotowa.

•  Przed pierwszym użyciem trzeba dokładnie umyć dzbanek I-Water, a wodę z pierwszej jonizacji wylać.

•  Woda przygotowana w dzbanku I-Water 1400 wykazuje najlepsze właściwości przez 24 godziny. Potem należy ją wylać i zastąpić świeżą.

•  Filtr warto czyścić raz w tygodniu. W tym celu przydaje się woda z octem.

•  Filtr pracuje optymalnie przez około rok, po czym należy go wymienić.

•  Picie wody zjonizowanej z dzbanka I-Water 1400 warto skonsultować z lekarzem, jeśli osoba, która chce z takowej korzystać, przyjmuje na stałe leki bądź cierpi na dolegliwości układu pokarmowego. Woda filtrowana nie jest zalecana osobom z chorobami nerek. Jej picie należy odstawić, jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy.

Dowiedz się więcej...

Właściwości kryształu górskiego i jego rola w filtrze i-water

2022-03-23

Właściwości kryształu górskiego i jego rola w filtrze i-water

Przefiltrowana woda z kranu przeznaczona do picia to prawie zawsze lepszy wybór niż woda kupiona w jednorazowej plastikowej butelce. Filtrów do wody jest na rynku dostępnych coraz więcej, ale nie [...]

Czytaj więcej

Nawodnij organizm za pomocą butelek jonizujących I-water

2021-06-15

Nawodnij organizm za pomocą butelek jonizujących I-water

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Woda nie tylko wspomaga utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała, ale też wspiera oczyszczanie organizmu, u [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu