Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji
Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Sól kłodawska do kąpieli

Kopalnia soli Kłodawa, zlokalizowana we Wielkopolsce słynie z wydobycia gruboziarnistej soli kamiennej, zwanej solą kłodawską. Znajduje ona zastosowanie w kuchni, ale coraz więcej osób przekonuje się, aby stosować związek chemiczny do zabiegów pielęgnacyjnych. W naszej ofercie znajdziesz sól kłodawską najwyższej jakości.

Pod opisem produktów zamieściliśmy także szereg porad dotyczących tego, w jaki sposób powinna być stosowana sól kłodawska do kąpieli.

Jakie właściwości posiada sól kłodawska do kąpieli?

Sól kłodawska do kąpieli może być stosowana do walki z wieloma chorobami oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Na jakie właściwości prozdrowotne możesz liczyć?

Przede wszystkim, jej regularne dodawanie do wieczornych kąpieli pomaga odprężyć zmęczony organizm po ciężkim dniu. Nie tylko rozluźnia mięśnie i wycisza układ nerwowy, ale też pomaga likwidować obrzęki dłoni i stóp, spowodowane zmęczenie oraz zaburzeniem gospodarki elektrolitowej. To dobry wybór dla osób pracujących fizycznie, sportowców oraz pracowników, którzy na co dzień wykonują wyczerpująca pracę intelektualną.

Sól kłodawska do kąpieli skutecznie zwalcza nadmiar wydzielanego sebum i sprzyja likwidacji problemów dermatologicznych jak kurzajki, wysypki czy trądzik.

Pierwiastek może być też wykorzystywany do kąpieli stóp. Wystarczy dodać go do miski z ciepłą wodą. Taki zabieg warto przeprowadzać wieczorem przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Z tego samego względu sól kłodawską warto stosować w przypadku nawracających problemów reumatologicznych, chorób autoimmunologicznych i przewlekłego zmęczenia organizmu.

Dlaczego sól kłodawska do kąpieli ma tak uniwersalne działanie?

Wszechstronne, dobroczynne właściwości soli zawdzięczamy znajdującym się w niej pierwiastkom. Do najważniejszych z nich zaliczają nie tylko potas i sód, ale też żelazo, miedź, cynk oraz brom. Ich oddziaływanie na ludzką skórą sprawia, że drobne naczynia krwionośne, które znajdują się tuż pod skórą rozgrzewają się. Wskutek tego, krew zaczyna krążyć szybciej i dochodzi do efektywniejszego odżywienia tkanek oraz wypłukania zastałej limfy.

Regularne dodawanie soli kłodawskiej do płukanek skórnych sprawi, że skóra stanie się lepiej dotleniona oraz odżywiona (wbrew powszechnej opinii, że sól do kąpieli wysusza!). To dlatego działanie soli docenią też kobiety, które na co dzień walczą z tzw. skórką pomarańczową, czyli delikatnymi zmarszczkami pojawiającymi się zwłaszcza w okolicach ud. Z jednej strony sól usunie ze skóry metabolity przemiany materii i inne szkodliwe składniki, z drugiej zaś sprawi, że będzie ona zdrowsza.

Jak stosować sól kłodawską do kąpieli?

Przyjmuje się, że do kąpieli powinno się dodawać 10 g soli na każdy litr wody (idealne stężenie roztworu to 3%). W ten sposób zapewniasz skuteczne działanie soli kłodawskiej, ale nie doprowadzasz do nadmiernego wysuszenia naskórka.

Kąpiel solankowa powinna trwać od 10 do 20 minut. Jeżeli czujesz, że woda zaczyna zbyt szybko stygnąć, po prostu dolej ciepłego płynu. Staraj się utrzymywać temperaturę cieczy w okolicach 38°C.

Po zażyciu kąpieli wystarczy, że spłuczesz ciało pod bieżącą wodą i dokładnie wytrzesz skórę suchym ręcznikiem.

Szukasz idealnego sposobu na wyciszenie? Potrzebujesz porady, jak wybrać odpowiednią sól, którą będziesz mógł wykorzystać do kąpieli? Skontaktuj się z nami! Chętnie Ci pomożemy.