Znasz magnez pochodzący z wód morskich?

 Znasz magnez pochodzący z wód morskich?MAGNEZ PREMIUM – Marine Complex – 76 pierwiastków śladowych to minerał, który został pozyskany z czystych wód Morza Irlandzkiego.


Oprócz tego, że sam magnez (mający formę cytrynianu) określany jest mianem „pierwiastka życia”, to jeszcze dzięki morskiemu środowisku, z którego go wydobyto, został naturalnie nasycony 76 minerałami, między innymi takimi jak: cynk, jod, żelazo, selen czy miedź. Woda morska ma wiele korzystnych właściwości.


Ocenia się, że magnez w organicznej formie cytrynianu jest wysoko przyswajalny, a jego wchłanianie szacuje się na ok. 90 proc. Organiczna forma magnezu powoduje, że pierwiastek jest delikatniejszy dla układu pokarmowego i jest skuteczniejszą postacią w porównaniu z formami syntetycznymi.


MAGNEZ PREMIUM od RawForest jest odpowiedni dla wegan, ponieważ nie zawiera żelatyny, a sama kapsułka jest naturalna – otrzymywana w procesie fermentacji grzybów Aureobasidium pullulans. To także ważna informacja dla osób, które dokładnie sprawdzają, co suplementują, ponieważ wiele preparatów na rynku ma otoczkę syntetyczną. Ponadto MAGNEZ PREMIUM – Marine Complex nie zawiera niepotrzebnych: sacharozy, laktozy, metali ciężkich, sztucznych barwników, skrobi, konserwantów ani glutenu, jest też wolny od GMO.


W kapsułce dodatkowo znajduje się witamina B6 (pirydoksyna) potrzebna dla lepszego wchłaniania magnezu.  
Witamina B6 bierze udział w metabolizmie aminokwasów, kwasów tłuszczowych i węglowodanów, zaopatruje komórki nerwowe w glukozę. Bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i neuroprzekaźników (m.in.: serotoniny, dopaminy czy GABA). Jest ona konieczna do właściwego funkcjonowania tkanki nerwowej. Pirydoksyna bierze także udział w procesie tworzenia przeciwciał.


Dlaczego potrzebujemy magnezu


Magnez jest aktywatorem ponad 300 reakcji enzymatycznych w naszym organizmie. Niedobór tego pierwiastka może przez długi czas pozostać niezauważony. Niektóre choroby sercowo-naczyniowe mogą mieć źródło w jego niedoborze. Magnez może pomóc w regulacji ciśnienia tętniczego krwi, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej kurczliwości pracy mięśnia sercowego, może zapobiegać arytmii serca oraz zmniejszać ryzyko powstawania zakrzepów, zapobiega też niedotlenieniu tego organu.


Ponadto magnez wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego: redukuje znużenie i zmęczenie psychiczne oraz fizyczne, poprawia pamięć i koncentrację, pomaga się zrelaksować, poprawia jakość snu, wpływa na dobre samopoczucie.


Opracowanie Agata Majcher


Inne wpisy w tej kategorii

Twoje oszukane serce

2023-01-27

Twoje oszukane serce

Migotanie przedsionków jest coraz powszechniejszym problemem. Standardy żywieniowe spadły tak nisko, że w ciągu jednego pokolenia częstość występowania tej przypadłości (z uwzględnieniem wieku) z [...]

Czytaj dalej

Choroby późnego wieku

2023-01-27

Choroby późnego wieku

Wraz z zaawansowaniem wieku w naszych organizmach zachodzą określone i nieuniknione zmiany. Starzejąc się, ludzie chorują na powszechne, przewlekłe choroby, jak również we znaki daje się dotychcz [...]

Czytaj dalej

Chrzan pospolity – Armoracia lapathifolia Gilibert

2023-01-24

Chrzan pospolity – Armoracia lapathifolia Gilibert

Chrzan pospolity ma kilka polskich i łacińskich nazw synonimowych: warzęcha chrzan, warzucha chrzan, chrzan zwyczajny, Cochlearia armoracia Linne = Cochlearia rusticana Lamarck = Armoracia ru [...]

Czytaj dalej