Właściwości kryształu górskiego i jego rola w filtrze i-water

Właściwości kryształu górskiego i jego rola w filtrze i-water

Przefiltrowana woda z kranu przeznaczona do picia to prawie zawsze lepszy wybór niż woda kupiona w jednorazowej plastikowej butelce. Filtrów do wody jest na rynku dostępnych coraz więcej, ale nie wszystkie są równie dobre i skuteczne. Butelka i-water z mineralnym filtrem oczyszczająco-jonizującym jest wyjątkowa pod wieloma względami. Unikalny filtr składa się z czterech rodzajów kamiennych kulek wykonanych z: węgla aktywnego, magnezu, turmalinu i kryształu górskiego. Tym razem weźmiemy pod lupę właściwości i działanie tego ostatniego, czyli kryształu górskiego.

Kryształ górski, czyli niezwykły minerał

Kryształ górski jest minerałem znanym i cenionym od wieków. Jest on szczególną odmianą kwarcu o przeźroczystej formie. Sama nazwa „kryształ“ często odnoszona była właśnie do tego jednego rodzaju minerału. W języku greckim oznacza ona również „lód“, co ma swoje źródło w wyjątkowej, uporządkowanej strukturze górskiego minerału. Właśnie ta harmoniczna struktura jest głównym czynnikiem, który ma niesamowity wpływ na właściwości wody mającej kontakt z tym minerałem. Kryształ górski nie tylko porządkuje strukturę wody, wpływając na jej zwiększoną przyswajalność przez organizm, ale również oczyszcza ją i nadaje innych prozdrowotnych właściwości.
Właściwości kryształu górskiego

Istnieje cała gałąź medycyny alternatywnej specjalizująca się w leczniczym wpływie minerałów na organizm człowieka i nie tylko. Wedle tej wiedzy kwarc jest minerałem o bardzo wszechstronnych i silnych właściwościach leczniczych i harmonizujących. Lecznicze działanie kryształu górskiego polega na: zwiększaniu witalności organizmu, wzmacnianiu układów obronnych oraz systemu nerwowego, pozytywnym działaniu na pracę serca, jak też na łagodzeniu objawów bólowych. Posiada działanie stymulujące do pozbycia się nadmiaru nagromadzonych w organizmie płynów (mogących powodować obrzęki) wraz z zanieczyszczeniami utrudniającymi prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Różowa odmiana kwarcu znana jest jako minerał miłosny, gdyż według znawców emituje silne energetyczne wibracje miłości, radości i zdrowia, pogłębia wrażliwość i empatię. Wzmacnia energię i motywuje do podejmowania działań, zmniejsza stres i odczuwanie lęku. Taki kwarc znalazł również zastosowanie w zabiegach upiększających, woda mająca z nim kontakt nabiera właściwości pożądanych dla przywrócenia dobrego stanu skóry, czyli uelastycznia ją, spłycając zmarszczki. To minerał szczególnie sprzyjający kobiecej energii, wspierający płodność, dobre samopoczucie oraz wiarę we własne możliwości.

Woda kwarcowa

Woda kwarcowa to nic innego jak woda mająca kontakt z tym właśnie minerałem. Ponieważ kwarc ma działanie porządkujące na swoje otoczenie, to tym bardziej przekazuje tę właściwość również wodzie, która jest bardzo podatna na wpływy otoczenia. Kryształ górski przeprowadzi proces uzdatniania wody poprzez strukturyzację jej cząsteczek, nadając jej tym samym specjalnych właściwości. Woda kwarcowa zyskuje strukturę niezwykle zbliżoną do ideału, czyli wody pochodzącej z lodowców. Doskonale nadaje się do codziennego picia oraz zwiększy przyswajalność rozpuszczonych w niej związków, takich jak: suplementy mineralne, witaminowe czy ziołowe. Dzięki tym właściwościom można parzyć nią herbaty, gotować na niej wywary warzywne lub popijać suplementy.

Kwarc pomaga również w eliminacji z wody szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak: metale ciężkie, pestycydy, dioksyny, azotany, związki aluminium i żelaza, dioksyny oraz zanieczyszczeń organicznych (bakterie, grzyby, glony, pasożyty, pierwotniaki).

Wody kwarcowej używać można również do celów kosmetycznych, ze względu na jej świetne właściwości nawadniające oraz zwiększoną rozpuszczalność zarówno związków korzystnych dla skóry jak i wymywanie z niej zanieczyszczeń. Można więc myć taką wodą problematyczne miejsca oraz dodawać do własnej produkcji kremów, toników czy maseczek. Dobrym pomysłem będzie również podzielenie się tak dobrą wodą z hodowanymi przez nas roślinkami czy zwierzątkami.

Woda wodorowa


Podczas kontaktu kryształu górskiego z wodą dochodzi do wytarzania wolnych cząsteczek wodoru. Są to aktywne jony, które posiadają silne działanie przeciwutleniające w organizmie człowieka. Ich działanie polega na eliminacji wolnych rodników będących jedną z przyczyn rozwoju wielu chorób oraz odpowiedzialnych za proces starzenia się organizmu. Woda o podwyższonej zawartości wolnych cząsteczek wodoru nazywana jest „wodą wodorową“.

Kryształ górski może sprawić, że wypita woda w organizmie będzie:

•    podwyższać poziom energii i naturalnie pobudzać,
•    skutecznie nawadniać i wspomagać oczyszczanie z toksyn,
•    poprawiać stan skóry poprzez odpowiednie nawilżanie i ujędrnianie,
•    przyśpieszać metabolizm i usprawniać pracę jelit,
•    ułatwiać pracę układu nerwowego, a tym samym polepszać samopoczucie,
•    wzmacniać pamięć i koncentrację,
•    polepszać działanie układu odpornościowego,
•    wzmacniać naczynia krwionośne i serce, poprawiać krążenie krwi,
•    uelastyczniać naczynia krwionośne, stawy i mięśnie,
•    dostarczać niezbędnych organizmowi pierwiastków,
•    ułatwiać wchłanianie składników odżywczych,
•    działać odmładzająco poprzez stymulację regeneracji komórek.Kryształ górski w filtrze i-water

Jak już zostało wspomniane na początku, kryształ górski jest jednym z czterech elementów mineralnych filtra wodnego i-water. Jego wybór został dobrze przemyślany, tak aby wszystkie składowe filtra idealnie współgrały ze sobą pod względem ich poszczególnych właściwości. W oczyszczaniu, jonizacji, strukturyzacji i mineralizacji wody w filtrze i-water kryształ górski jest wspomagany przez: węgiel, turmalin oraz magnez. Razem tworzą idealne połączenie minerałów, które umieszczone zostało w nowoczesne opakowaniach. Butelki i dzbanki i-water są nie tylko wielorazowe, ale również bezpieczne dla zdrowia i środowiska oraz bardzo wygodne w użytkowaniu. Dzięki butelkom i-water możesz zawsze mieć łatwy dostęp do wysokiej jakości wody do picia, gdziekolwiek się znajdujesz.mgr dietetyki Michalina Wójcik

Inne wpisy w tej kategorii

Walory zdrowotne topinamburu

2024-06-12

Walory zdrowotne topinamburu

Jedną z mało popularnych roślin, jeśli chodzi o znajomość właściwości zdrowotnych, której warto przyjrzeć się bliżej jest topinambur, czyli inaczej słonecznik bulwiasty. Sprawdź, co kryje w sobie.

Czytaj dalej

Diagnoza z twarzy

2024-06-05

Diagnoza z twarzy

W ajurwedzie obraz całego człowieka daje niesamowite możliwości diagnostyczne. Sprawdzamy jakie sekrety kryje nasza twarz.

Czytaj dalej

Wartości odżywcze warzyw i owoców w zależności od koloru

2024-06-04

Wartości odżywcze warzyw i owoców w zależności od koloru

Rośliny poszczególnych grup kolorystycznych różnią się zawartością składników odżywczych oraz związków fitochemicznych. Kolor informuje nas też o zawartości pewnych składników leczniczych. Sprawdź.

Czytaj dalej

Techniki samouzdrawiania przy przewlekłym stresie

2024-05-28

Techniki samouzdrawiania przy przewlekłym stresie

Stres przewlekły wydaje się być już pewną stałą cechą współczesnych cywilizacji. Czy możemy się jeszcze przed nim ustrzec? Czy istnieje możliwość pozbycia się stresorów z naszego życia?

Czytaj dalej

Jelita – nasz drugi mózg

2024-05-22

Jelita – nasz drugi mózg

Jelita nazywane są naszym „drugim mózgiem”. Gdy niedomagają, odbija się to negatywnie na całym organizmie. Sprawdź jak.

Czytaj dalej