Chaga Syberyjska - Suplement diety - RawForest

60 kapsułek

„Do dziś na Syberii, zamiast herbaty, używa się naparu z hub. Jest on szczególnie popularny wśród leśników, myśliwych oraz zbieraczy grzybów i jagód”.

Cena brutto 59,00 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Chaga Syberyjska

Suplement diety

30 g netto / 60 kapsułek

Błyskoporek podkorowy (Inonotus obliquus) jest czarnym, sporych rozmiarów, grzybem leczniczym pasożytującym na drzewach liściastych – głównie brzozach. Ten rodzaj grzyba jest tak ciemny, że widziany w warunkach naturalnych bardziej przypominać może czarne błoto niż grzyba. Zawiera sporo melaniny (pigmentu, od którego zależy barwa skóry ludzi i zwierząt lub powłok roślinnych).

Jest to grzyb szeroko rozprzestrzeniony w chłodniejszych regionach: Azji, Europy i Ameryki Północnej. Inne, przykładowe nazwy chagi to: włóknouszek, błyskoporek ukośny, huba ukośna, huba lub czarna huba brzozowa, guz brzozowy, czyr brzozy, czaga.

Raczej nie spożywa się jej klasycznie, jak inne pospolite grzyby, ponieważ jest gorzka w smaku. Jednak wysuszoną i sproszkowaną czagę ludność Wschodu dodaje do naparów herbacianych, kawowych lub kakao. Grzyb nie zmienia smaku napoju, a dodaje mu prozdrowotnych walorów. Sproszkowany surowiec chętnie jest też kapsułkowany i sprzedawany jako suplement.

W tradycyjnych systemach medycyny wschodniej Europy wywary z błyskoporka pije się zapobiegająco przeciwko: nowotworom, dolegliwościom żołądkowym, chorobom serca czy wspomagająco w leczeniu cukrzycy. Chaga syberyjska znana jest także ze swoich właściwości immunostymulujących.

Błyskoporek to bogactwo ważnych składników odżywczych, do których należą: mangan, potas, wapń, żelazo, magnez, cynk, miedź czy fosfor, witaminy z grupy B, witamina D, beta-glukany, aminokwasy, polifenole melanina.

Składniki: ekstrakt z b łyskoporka podkorowego [zwany te ż chagą syberyjską] (standaryzowany na: polisacharydy 30%, triterpeny 2%, polifenole 5%), substancja glazurująca: pullulan.

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składnik produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży ani karmiących.

Zalecana porcja dzienna:  1 – 2 kapsułki

Sposób użycia: 1 – 2 kapsułki dziennie, podczas posiłku, popijając odpowiednią ilością wody.

Skład zalecanej porcji dziennej:

 

1 kapsułka

2 kapsułki

Ekstrakt z owoców błyskoporka podkorowego [chaga syberyjska] w tym:

500 mg

1000 mg

polisacharydy

150 mg

300 mg

triterpeny

10 mg

20 mg

polifenole

25 mg

50 mg

Należy spożyć przed końcem – data na opakowaniu

Nr partii – patrz na spodzie opakowania

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Wyprodukowano dla:

MGM Biznes Sp. z o.o, ul. Wróblewskiego 19A; 93-578 Łódź

Dowiedz się więcej...

Chaga syberyjska – grzyb nieśmiertelności

2022-06-20

Chaga syberyjska – grzyb nieśmiertelności

Błyskoporek podkorowy (Inonotus obliquus) – tak brzmi biologiczna nazwa (nadana przez Alberta Piláta w 1942 r.) gatunku grzybów z rodziny szczeciniakowatych, którymi dziś się zajmiemy. Inne nazwy [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu