Świeży Naturalny Olej Lniany

Naturalny Olej Lniany z pierwszego tłoczenia na zimno, w temp. nieprzekraczającej 35ºC, z nasion najwyższej czystości. Olej tłoczony przez nas na bieżąco pod konkretne zamówienie – nie jest magazynowany dłużej niż 2 dni. Olej nieczyszczony, niefiltrowany, nierafinowany. Bez jakichkolwiek dodatków, nierozcieńczany innymi olejami. Przechowywany tylko w szklanych opakowaniach.

Cena brutto 25,00 zł

Wybierz wariant

 • Dostępność:
 • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Naturalny olej lniany

Pierwsze tłoczenie odbywa się na zimno, w temperaturze nieprzekraczającej 35ºC, z nasion najwyższej czystości. Olej tłoczony jest przez nas na bieżąco pod konkretne zamówienie – nie jest magazynowany dłużej niż 2 dni. Nieczyszczony, niefiltrowany, nierafinowany. Bez jakichkolwiek dodatków, nierozcieńczany innymi olejami. Przechowywany tylko w szklanych opakowaniach.

Termin przydatności do spożycia:

6 miesięcy od daty wytłoczenia, niezależnie od daty otwarcia. Olej, który Państwu wysyłamy, ma maksymalnie 2–5 dni. Data minimalnej trwałości znajduje się na etykiecie z tyłu butelki.

Przechowywanie:

Olej należy przechowywać w lodówce (w temp. około 4–10ºC), zarówno przed, jak i po otwarciu. Przeznaczony do spożywania wyłącznie na zimno.

O oleju lnianym:

Już Hipokrates zalecał olej z nasion lnu na problemy z błonami śluzowymi i boleściami trzewi.

Obecnie wysokiej jakości oleje roślinne uważane są za superfood – czyli żywność leczniczą. Olej lniany jak najbardziej wpisuje się w tę kategorię, gdyż jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, których nasz organizm sam nie potrafi wytworzyć. Występują w nim kwas omega-3 i omega-6, a co najważniejsze – w najlepszych dla naszego organizmu proporcjach. Dzięki temu produkty zawierające je regulują gospodarkę lipidową w organizmie, przyczyniając się do obniżenia „złej” frakcji cholesterolu LDL. Jednocześnie wpływają pozytywnie na obecność dobrej frakcji HDL, powodując wzrost jej poziomu uznanego przez naukowców za największego sojusznika w walce z miażdżycą.

Innym cennym składnikiem oleju lnianego jest witamina E. To silny antyutleniacz nazywany często witaminą młodości, ponieważ opóźnia procesy starzenia się komórek. Witamina zmniejsza również ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, takich jak miażdżyca oraz przyczynia się do spadku poziomu cholesterolu we krwi. Badania prowadzone przez 10 lat w USA na grupie ochotników liczącej ponad 120 tys. zdrowych osób wykazały, że przyjmowanie zwiększonej dawki witaminy E przez co najmniej 2 lata przynosi efekt w postaci zmniejszenia ryzyka zapadnięcia na choroby wieńcowe aż o 40%!

Właściwości nasion lnu:

 • wspomagają profilaktykę i leczenie chorób krążenia z miażdżycą i nadciśnieniem na czele,
 • obniżają „zły” cholesterol LDL, a podnoszą „dobry” HDL,
 • łagodzą i leczą chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy,
 • łagodzą stany zapalne jelit,
 • regenerują błony śluzowe układu pokarmowego na całej jego długości,
 • niwelują szkodliwe skutki chronicznych zaparć,
 • usprawniają przemianę materii i przyspieszają spalanie tłuszczu (idealny w diecie keto),
 • stosowane zewnętrznie – przyspieszają gojenie się ran i regenerację naskórka i skóry,
 • wzmacniają włosy i cebulki włosowe.

Sposób użycia:

Olej lniany spożywamy wyłącznie na zimno, nie smażymy na nim ani nie pieczemy. Można nim okraszać ugotowane już zupy. Zewnętrznie wmasowujemy go w ciało aż do całkowitego wniknięcia w skórę.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Produkt naturalny, niepasteryzowany, bez konserwantów i jakichkolwiek sztucznych dodatków.

Dowiedz się więcej...

Czarnuszka

2020-05-19

Czarnuszka

Ta roślina przyprawowa i lecznicza pochodzi z krajów o cieplejszym klimacie, ale ze względu na ogromny potencjał leczniczy została doceniona przez naturalną medycynę w Polsce.

Czytaj więcej

Zastosowanie i właściwości oleju z czarnuszki

2020-04-27

Zastosowanie i właściwości oleju z czarnuszki

Od apteczki, poprzez kuchnie, a na zabiegach kosmetycznych skończywszy – zastosowanie czarnuszki jest bardzo szerokie. Szczególnie zaś warto się przyjrzeć dobrej jakości olejowi z tej rośliny.

Czytaj więcej

Uzdrawiająca moc ajurwedy – PRANA

2020-04-06

Uzdrawiająca moc ajurwedy – PRANA

Prana to jedno z podstawowych pojęć związanych z ajurwedą. Słowo pochodzi z sanskrytu i oznacza „energię życia”, „tchnienie życia”. Ma ona duży wpływ na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne

Czytaj więcej

Kudzu (korzeń kudzu)

2020-04-02

Kudzu (korzeń kudzu)

Roślina, która pomaga w walce z nałogami? Tak, jest to możliwe. Ale to nie jedyne wartościowe właściwości kudzu. Roślina ta ma pozytywny wpływ także na inne aspekty naszego zdrowia.

Czytaj więcej

Czarnuszka – złoty środek na wiele chorób

2020-04-02

Czarnuszka – złoty środek na wiele chorób

Dobrej jakości czarnuszka dodawana do potraw potrafi zdziałać cuda. I to nie tylko, jeśli chodzi o smak jedzenia, ale przede wszystkim o to, że roślina ta jest bogata w składniki odżywcze.

Czytaj więcej

Selen

2020-03-31

Selen

Selen zapobiega: zapaleniu stawów, chorobie wieńcowej, marskości wątroby oraz nowotworom. Zawartość tego pierwiastka w pokarmie zależy od jego zawartości w glebie.

Czytaj więcej

Koenzym Q10

2020-03-31

Koenzym Q10

Koenzym Q10 znany jest głównie jako substancja wspierająca funkcjonowania serca, poprawiająca odporność i antyoksydant. Dzięki tym właściwościom został nazwany eliksirem młodości.

Czytaj więcej

Co jest lepsze dla zdrowia: siemię lniane (nasiona) czy olej lniany?

2020-03-28

Co jest lepsze dla zdrowia: siemię lniane (nasiona) czy olej lniany?

Siemię lniane ma właściwości sprawiające, że jest ono bardzo pożądane w codziennej diecie. Jednak, by zadziałało najlepiej, należy przyjmować je w określonej formie i w określony sposób.

Czytaj więcej

Cedr – silne drzewo do zadań specjalnych

2020-03-26

Cedr – silne drzewo do zadań specjalnych

Drzewa wpływają na człowieka kojąco – możemy tego doświadczyć podczas spaceru po lesie. Dodatkowo niektóre z nich to skarbiec dobroczynnych dla zdrowia substancji. Tak jest w przypadku cedru.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako:

Powiązane artykuły na blogu