POWERBIOTIC CARDIO

Ilość: 60kaps

Powerbiotic Cardio to liofilizowana esencja z fermentowanych buraków ekologicznych, będąca bogatym źródłem flawonoidów, antocyjanów, polifenoli, betacyjanin, betaksantyn, witamin, pektyn i innych bioaktywnych związków organicznych i mineralnych.

Powerbiotic Cardio przeznaczony jest dla ludzi którzy chcą zadbać o swoją wydolność fizyczną, witalność i zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Ze względu na obecność efektywnych mikroorganizmów oraz korzystnych substancji biologicznych i mineralnych polecany jest również w stanach osłabienia organizmu, obniżenia odporności oraz narażenia na stres i wysiłek fizyczny i psychiczny.

Cena brutto 110,00 zł

Wybierz wariant

14 dni
od 249 zł

Przy produkcji Powerbiotic Cardio stosujemy opatentowany proces niepełnej fermentacji z wykorzystaniem probiotycznych bakterii,namnażanych w ekologicznym soku z buraka. Proces ten zapewnia powstanie esencji bogatej w rozwojowe formy bakterii, zdolne do aktywnej kolonizacji przewodu pokarmowego. Metabolity probiotycznych bakterii modyfikują system immunologiczny organizmu, przyczyniając się do zwiększenia liczby leukocytów, makrofagów, limfocytów i komórek plazmatycznych, zdolnych do zwalczania drobnoustrojów chorobotwórczych.

Kwas foliowy, w wysokich stężeniach zawarty w fermentowanym buraku przyczynia się do obniżenia poziomu homocysteiny we krwi, która w wysokich stężeniach może prowadzić do zawału serca. Kiszony burak jest bogatym źródłem tlenku azotu, który zwiększa ukrwienie mózgu i mięśni, ułatwiając ich regenerację i zwiększając ogólną wydolność organizmu. 

Probiotyczne właściwości bakterii kwasu mlekowego przyczyniają się do normalizacji funkcjonowania układu pokarmowego. Stymulując rozwój fizjologicznej flory bakteryjnej jelit, kiszony sok z buraków pełni rolę naturalnego preparatu probiotycznego. Przyjmowany regularnie wzmacnia barierę jelitową, zmniejszając ryzyko wystąpienia infekcji.

Kiszony burak jest bogatym źródłem betaniny, będącej niezwykle silnym przeciwutleniaczem, który chroni przed wpływem wolnych rodników. Nawet niewielkie ilości dostarczonej do organizmu betaniny przyczyniają się ograniczenia procesów utleniania warstwy lipidowej, zmniejszając tym samym ryzyko miażdżycy.

Wysoka zawartość żelaza, wraz z jego znaczną przyswajalnością przez organizm sprawia, iż fermentowany burak zalecany jest w przebiegu anemii i niedokrwistości.

Ponadto, sok z kiszonych buraków przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze krwi, oraz promuje zdrową kondycję naczyń krwionośnych.

Składniki:

Liofilizowany sok z buraków kiszonych, mikronizowany błonnik jabłkowy, celulozowa otoczka kapsułki.

Sposób użycia:

Zalecana porcja: 2 razy dziennie po 1 kapsułce przed posiłkiem.

Opakowanie: 60 kapsułek

Badania naukowe

Wyniki badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wykazały, że spożywanie buraków przez biegaczy wiązało się z uzyskaniem średnio o 16% wyższej wydajności w porównaniu z grupą zawodników otrzymujących żurawinę. Inne badania donoszą, iż stosowanie azotanów w postaci soku z buraka wiąże się ze wzrostem wydolności wysiłkowej. Co ciekawe, dotyczy to zarówno suplementacji ciągłej, jak i natychmiastowej (2-3 godziny przed planowanym wysiłkiem).

Udowodniono, że podczas procesu fermentacji dochodzi do przemiany składników odżywczych zawartych w burakach, do form o większej przyswajalności. Buraki poddane fermentacji mlekowej stają się bogatym źródłem wolnych pierwiastków o wyższej przyswajalności i bioretencji. Ponadto, proces fermentacji przyczynia się do zwiększenia ilości witamin, takich jak ryboflawina ( witamina B2), czy kwas foliowy ( witamina B9).

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Opinie (0)

Dodaj opinię