Sezam czarny 100g SR E

Sezam czarny

Ziarenka sezamu czarnego mają słodkawy, lekko orzechowy smak – jest on mniej intensywny niż smak sezamu białego. To źródło wapnia, dlatego spożywanie ziaren czarnego sezamu dobrze wpływa na stan zębów i kości oraz na prawidłową pracę mięśni. Czarny sezam obniża też poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Sezam czarny pozytywnie wpływa też na perystaltykę jelit i w związku z tym ułatwia wypróżnianie się. Jest on wykorzystywany głównie w kuchni Dalekiego Wschodu. Według mieszkańców tych rejonów spożywanie czarnego sezamu pozytywnie wpływa na kolor włosów, zmniejsza ich wypadanie. Poza tym czarny sezam to również zdrowa skóra w dobrej kondycji.

Cena brutto 4,40 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Sezam czarny

Ziarenka sezamu czarnego mają słodkawy, lekko orzechowy smak – jest on mniej intensywny niż smak sezamu białego. To źródło wapnia, dlatego spożywanie ziaren czarnego sezamu dobrze wpływa na stan zębów i kości oraz na prawidłową pracę mięśni. Czarny sezam obniża też poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Sezam czarny pozytywnie wpływa też na perystaltykę jelit i w związku z tym ułatwia wypróżnianie się. Jest on wykorzystywanu głównie w kuchni Dalekigo Wschodu. Według mieszkańców tych rejonów spożywanie czarnego sezamu pozytywnie wpływa na kolor włosów, zmniejsza ich wypadanie. Poza tym czarny sezam to również zdrowa skóra w dobrej kondycji.

Sezam czarny – jak stosować?

Sezam czarny to dodatek do sushi, ryb, farszów, sałatek warzywnych czy deserów. Ziarenkami czarnego sezamu można także urozmaicić różne wyroby piekarnicze.

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: