Astaksantyna - naturalna z mikroalg 5%

15 ml

Cena brutto 65,00 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Astaksantyna

Suplement diety

objętość: 15 ml

Astaksantyna jest naturalnym, czerwonym barwnikiem z grupy karotenoidów (ksantofili). Jest to pigment rozpuszczalny w tłuszczach o silnych właściwościach przeciwutleniających. Odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed działaniem wolnych rodników i przed stresem oksydacyjnym.


Astaksantyna występuje głównie w mikroalgach Haematococcus pluvialis, w drożdżach Xanthophyllomyces dendrorhous lub w bakteriach Argobacterium auranticum.
Algi i drożdże naturalnie produkują i gromadzą astaksantynę, która jest  źródłem pożywienia dla niektórych zwierząt wodnych posiadających czerwone ubarwienie,  takie jak np. raki, homary, łososie, krewetki czy kraby, które gromadzą ten pigment w muszlach, w mięsie lub w miąższu. Mięso tych zwierząt może stanowić naturalne źródło pokarmowe astaksantyny dla człowieka. Ludzki organizm nie potrafi syntetyzować tego karotenoidu, dlatego musi dostarczać go wraz z pożywieniem lub z suplementami diety.


Na co pomaga astaksantyna
- chroni komórki przed działaniem wolnych rodników
- wspiera układ odpornościowy poprzez aktywację limfocytów T oraz komórek NK
- zmniejsza stan zapalny – pigment pomaga zredukować białka odpowiedzialne za powstanie stanu zapalnego, przyczyny chorób takich jak celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby serca czy cukrzycę
- chroni przed uszkodzeniem skóry na skutek promieniowania UV - astaksantyna gromadzi się w warstwach naskórka i skóry właściwej, pomagając blokować przenikanie promieni UV, zmniejszając istniejące uszkodzenia.
- poprawia pracę serca


Ciekawostki

Już 2 mg astaksantyny w formie suplementu stanowi odpowiednik 400 g mięsa z łososia atlantyckiego.
Astaksantynę po raz pierwszy zidentyfikowano w 1938 roku w homarach, jednak w toku dalszych badań znaleziono lepsze źródło tego przeciwutleniacza, jakim okazały się mikroalgi Haematococcus pluvialis, które zawierają najwięcej tego pigmentu.

Składniki: olej z mikroalgi Haematococcus pluvialis standaryzowany na 5% astaksantyny

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składnik produktu.

Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży ani karmiących.

Zalecana porcja dzienna: 10 kropli

Sposób użycia: 10 kropli dziennie

 

10 kropli

 Astaksantyna

0,54mg

Należy spożyć przed końcem - data na opakowaniu

Nr partii patrz na spodzie opakowania

Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Wyprodukowano w Polsce dla:

MGM Biznes Sp. z o.o., ul. Wróblewskiego 19A; 93-578 Łódź

Opinie (0)

Dodaj opinię