MUMIO Shilajit - 60 kaps

60 kapsułek

Cena brutto 45,99 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Mumio (Shilajit)

Suplement diety

24g netto / 60 kapsułek

Mumio to rzadko spotykana, smolista, ciemna substancja naturalna, odkładająca się w formie stalaktytów skalnych w górskich jaskiniach i grotach. Na świecie jest niewiele miejsc, w których powstaje mumio, jednak mogą to być tereny: Iranu, Rosji, Pakistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Mongolii, Gruzji czy Indii. Wyraz mumio przetłumaczony z języka greckiego oznacza „substancję ochronną”, w kilku językach można spotkać różne określenia, w starożytnych pismach hinduskich mówi się o: shilajeet, silajit lub salajeet. Mumio jest wykorzystywane w medycynie naturalnej od ok. 4000 lat.

Właściwości lecznicze mumio

W ajurwedzie mumio uważane jest za środek opóźniający procesy starzenia, pomagający w walce z otyłością i przeciwdziałający cukrzycy oraz chorobom układu pokarmowego, a nawet nowotworom.

Kwas fulwowy to aktywny składnik mumio. Naturalnie stanowi on od 15–20 proc. udziału, natomiast preparat MUMIO Shilajit standaryzowane jest na 40 proc. kwasu fulwowego. Kwas fulwowy to naturalna substancja humusowa, związek obecny w próchnicy glebowej lub kompoście. Dostarcza niezbędnych składników odżywczych roślinom i grzybom.

W składzie mumio znajdują się: aminokwasy, witaminy z grupy B, kwasy (np. huminowy lub fulwowy), pozostałości organiczne (np. szczątki roślin lub grzybów), polifenole czy sole mineralne.

Składniki: Mumio Shilajit (standaryzowane na: 40% kwasu fulwowego), substancja glazurująca: pullulan.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży ani karmiących.

Zalecana porcja dzienna:  1 – 2 kapsułki

Sposób użycia: 1 – 2 kapsułki dziennie, po posiłku, popijając odpowiednią ilością wody

Skład zalecanej porcji dziennej:

 

1 kapsułka

Mumio Shilajit, 

0,4 g

w tym: kwas fulwowy

0,16 g

Należy spożyć przed końcem – data na opakowaniu

Nr partii – patrz na spodzie opakowania

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Wyprodukowano dla:

MGM Biznes Sp. z o.o, ul. Wróblewskiego 19A; 93-578 Łódź

Dowiedz się więcej...

Górska smoła, czyli MUMIO shilajit

2022-07-27

Górska smoła, czyli MUMIO shilajit

O mumio (ang. shilajit) napisano już bardzo wiele. Mimo że substancja ta stosowana jest w ajurwedzie – czyli tradycyjnej medycynie indyjskiej – od około 4000 lat, to dopiero w ostatnich latach wz [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu