Węgiel z łupin kokosa – naturalne oczyszczanie i detoksykacja

 Węgiel z łupin kokosa – naturalne oczyszczanie i detoksykacja





Wiele dziś mówi się o ekologii, ochronie środowiska i szkodliwości spalania węgla. Wszystko jednak zależy od rodzaju węgla, jego postaci oraz sposobie użycia, albowiem może on również działać na korzyść naszego zdrowia. Słynąca ze swoich naturalnych produktów prozdrowotnych firma RawForest oferuje bowiem węgiel aktywny z łupin kokosa. Najstarszy na świecie system naturalnego leczenia – jakim jest medycyna ajurwedyjska – korzysta z dużym pożytkiem z węgla aktywnego już od czasów starożytnych. Źródła podają, że już w roku 1550 przed Chrystusem stosowano ten surowiec w celach leczniczych. Dziś węgiel aktywny ma wiele zastosowań, ale ja skupie się na jego prozdrowotnych właściwościach.

Węgiel aktywny – cóż to takiego?
    
Jest to środek produkowany z różnych organicznych surowców, najczęściej z drewna, torfu, ale też ze skorup lub łupin orzechów. Produkt, który jest tematem tego artykułu, pochodzi właśnie z łupin kokosa. Jest to owoc z Azji, który rośnie na palmach kokosowych i należy do rodziny orzechowców.

Węgiel aktywny (Carbo activatus L.) nazywany też „węglem leczniczym“ lub „aktywowanym“ to środek całkowicie organiczny otrzymywany z miazgi surowca, z którego pochodzi. W wysokiej temperaturze (500–1000°C) miazga poddawana jest procesowi karbonizacji (wietrzenie chemiczne), a następnie jest aktywowana, co nadaje jej właściwości adsorpcyjne, czyli wiąże toksyny i zanieczyszczenia. Ta właśnie cecha węgla aktywnego powoduje, że stosowany on jest w leczeniu, przede wszystkim wszelkiego rodzaju zatruć, usuwaniu nadmiaru toksyn, stopowaniu biegunek, czyli w sytuacjach, gdy organizm jest zatruty lub zanieczyszczony. Używa się go także do filtrowania wody i powietrza. Ma także zastosowanie w kosmetyce.


Ważne!


Węgiel aktywny z łupin kokosa wyróżnia wyższy stopień porowatości maksymalizujący walory adsorpcyjne, stąd właśnie jego wyjątkowość.


Właściwości lecznicze

Węgiel aktywny z łupin kokosa ma wiele walorów prozdrowotnych. Rozsądnie stosowany pozwala pozbyć się wielu dolegliwości, przede wszystkim żołądkowo-jelitowych. Sprzyja również procesom detoksykacji organizmu. To właśnie toksyny i metale ciężkie są głównymi wrogami układu pokarmowego. I to właśnie stamtąd wnikają do organizmu – w układzie pokarmowym działają destrukcyjnie, będąc przyczyną wielu chorób.

Dzięki swym właściwościom węgiel aktywny wchłania toksyny z żołądka i jelit, zapobiegając dalszemu ich rozprzestrzenianiu się, a wchłonięte trucizny zostają następnie wydalone z kałem. Węgiel ten eliminuje także nadmiar kwasów żółciowych, zapobiegając dolegliwościom żołądkowym, łagodząc również skutki refluksu. Eliminuje przy okazji szkodliwe metale ciężkie, takie jak: rtęć, ołów, kadm, które nazywane są „pierwiastkami śmierci“.

Ciekawostka!


Węgiel aktywny głęboko oczyszcza skórę głowy oraz włosy, w szczególności polecany jest osobom z problemem nadmiernego przetłuszczania włosów.

Węgiel z łupin kokosa to również doskonałe antidotum na wszelkiego rodzaju przedawkowania, dotyczy to zarówno nadmiernej ilości spożytej żywności, a także alkoholu – czego oczywiście nie polecam.

Wspomaga także perystaltykę jelit, pobudza gazy tam występujące oraz osłania błonę śluzową przewodu pokarmowego. Wraz z toksynami i zanieczyszczeniami wydalany jest ze stolcem zabarwiając go – nie jest to jednak powód do obaw.
    

Zasady stosowania


Czytelnikom „Zdrowia bez Leków“ nie muszę już reklamować wyjątkowych produktów firmy RawForest. Są to w 100 proc. naturalne środki wytwarzane z myślą o naszym zdrowiu.
Węgiel aktywny z łupin kokosa spod tego znaku to kolejny rewelacyjny i bardzo skuteczny medykament na wszelkie opisane wyżej dolegliwości. To również bardzo aktywny preparat do stosowania w profilaktyce (oczyszczanie, detoksykacja). Z sklepie „Zdrowia bez Leków“ oferowany jest w 100- i 250-gramowych opakowaniach.

Ważnych jest jednak kilka zasad stosowania węgla aktywnego, a mianowicie:

•    należy go zażyć jak najszybciej od momentu spożycia toksyny – najlepiej do 1 godziny,
•    jeśli osoba ma odruchy wymiotne, należy zastosować rurkę intubacyjną,
•    nie wolno przyjmować leków minimum 2 godziny przed przyjęciem i po przyjęciu węgla aktywnego,
•    nie używać przez osoby z zaburzeniami pasażu jelitowego, wrzodami układu pokarmowego, skłonnością do wymiotów oraz po zatruciu benzyną lub olejami,
•    podczas kuracji przyjmować duże ilości wody.
       
To w zasadzie wszystkie przeciwwskazania i zalecenia. Profilaktycznie wystarczy stosować 1 miarkę (100 mg) dziennie, rozpuszczając ją w 1/3 szklanki wody. W przypadku zatruć można zwiększyć częstotliwość przyjmowania środka (2–3 razy dziennie), ale należy dokładnie obserwować reakcję organizmu.


Opracowanie Sławomir Śmiełowski

Inne wpisy w tej kategorii

Dzieci w wirtualnym świecie

2024-04-16

Dzieci w wirtualnym świecie

Dzieci powinny być chronione przed pułapką uzależnienia od cyfrowych mediów. Rozwój dziecka to przebywanie w realnym świecie, a nie w cyberprzestrzeni, która potrafi okaleczać. Czytaj więcej.

Czytaj dalej

Pestycydy w warzywach i owocach – jak je eliminować

2024-04-12

Pestycydy w warzywach i owocach – jak je eliminować

Pestycydy to substancje, zarówno syntetyczne, jak i naturalne, stosowane w celu eliminacji organizmów uważanych za szkodliwe lub niechciane. Jak wpływają na nasze zdrowie? Czy są groźne? Sprawdź.

Czytaj dalej

Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania

2024-04-08

Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania

Nutritarianizm to koncepcja zdrowego odżywiania, według której kluczowa jest nie tyle liczba spożywanych kalorii, co jakość składników odżywczych. Zwraca się szczególną uwagę na różnorodność w diecie.

Czytaj dalej

Te nawyki zwiększają ryzyko nowotworów. Unikaj ich!

2024-04-02

Te nawyki zwiększają ryzyko nowotworów. Unikaj ich!

Wielu przypadkom nowotworów można zapobiec, gdyby tylko w odpowiednim momencie życia chorzy wdrożyli odpowiednie, prozdrowotne nawyki do swojego codziennego funkcjonowania. Dowiedz się więcej.

Czytaj dalej

Mutacja genu MTHFR i problemy z metylacją

2024-03-26

Mutacja genu MTHFR i problemy z metylacją

Z biegiem lat nasze ciała mogą napotkać pewne trudności w prawidłowym metylowaniu DNA. W rezultacie mogą pojawiać się błędy w DNA, zwiększające ryzyko rozwoju chorób, takich jak nowotwory.

Czytaj dalej