Zioła na ukojenie nerwów autorstwa Zbigniewa T. Nowaka to książka poświęcona stresowi, napięciu nerwowemu, problemom ze snem oraz tradycyjnemu wykorzystaniu ziół w codziennym dbaniu o dobre samopoczucie.
Autor przedstawia wybrane rośliny, m.in. melisę, lawendę, chmiel, rumianek, rozmaryn i dziurawiec, oraz opisuje tradycyjne sposoby ich wykorzystania. W książce znajdują się również receptury na herbatki, syropy, krople, miody i kąpiele.
Cena brutto 34,90 zł
Zioła na ukojenie nerwów autorstwa Zbigniewa T. Nowaka to publikacja poświęcona stresowi, napięciu nerwowemu, problemom ze snem oraz tradycyjnemu wykorzystaniu roślin w celu dbania o dobre samopoczucie.
Autor omawia wpływ codziennego stresu na organizm oraz przedstawia informacje dotyczące nerwicy, depresji, bezsenności, zmęczenia psychicznego i trudności z odpoczynkiem. Książka prezentuje przede wszystkim ziołowe i naturalne sposoby opisywane w tradycji zielarskiej.
W publikacji przedstawiono właściwości i tradycyjne zastosowanie takich roślin jak melisa, lawenda, chmiel, rumianek, rozmaryn i dziurawiec. Autor opisuje sposoby przygotowywania domowych preparatów oraz przykłady wykorzystania poszczególnych ziół.
Książka zawiera wiele praktycznych receptur. Czytelnik znajdzie propozycje przygotowywania herbatek, syropów, kropli, miodów oraz kąpieli ziołowych. Receptury odnoszą się m.in. do wyciszenia, odpoczynku, zmęczenia psychicznego i poprawy komfortu snu.
Publikacja może być interesująca dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę na temat ziołolecznictwa, roślin leczniczych i tradycyjnych receptur zielarskich. Książka łączy informacje dotyczące poszczególnych roślin z praktycznymi przykładami ich wykorzystania.
Publikacja jest przeznaczona dla osób zainteresowanych ziołolecznictwem, roślinami leczniczymi, tradycyjnymi recepturami oraz naturalnymi sposobami dbania o dobre samopoczucie i komfort odpoczynku.
To propozycja dla czytelników, którzy chcą poznać wybrane zioła oraz sposoby ich wykorzystania w postaci naparów, syropów, kropli, miodów i kąpieli.
Dane książki:
Autor: Zbigniew T. Nowak
Liczba stron: 148
Wydawnictwo: Fundacja Nasza Przyszłość
Oprawa: miękka
Format: 16 × 20,5 cm
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-61146-88-9
Uwaga: Informacje zawarte w książce mają charakter edukacyjny i nie zastępują konsultacji lekarskiej ani indywidualnej porady specjalisty.
Inne z tej serii
Zestaw: Cztery pory roku z Niezłym Ziółkiem – Zioła zimą,...
Dowiedz się więcej...
2026-08-07
2026-08-03
2026-07-13
2026-07-08
2026-05-26
2026-05-14
Inne produkty, które mogą Cię zainteresować
Inni Klienci kupowali również
Kwas alfa-liponowy R-ALA - suplement diety - 60 kapsułek