Głóg owoc suszony 250g

Owoc głogu można stosować je w postaci naparu. Głóg (owoce) według literatury miał działanie: przeciwmiażdżycowe, przeciwskurczowe na naczynia wieńcowe serca, zwiększające przepływ tlenu oraz krwi do mięśnia sercowego, wspomagające obniżenie cholesterolu, wspomagające leczenie problemów trawiennych, wspierające w przeziębieniach, zapobiegające niestrawnościom oraz biegunkom. Picie herbaty z owoców głogu zalecane jest (według literatury) osobom, które cierpią na: umiarkowane nadciśnienie, uczucie duszności, zmiany miażdżycowe, początkowy stan niewydolności mięśnia sercowego, umiarkowany rzadkoskurcz.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Cena brutto  Cena podstawowa 19,00 15,20 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł
Ostatnie 3 produkty w magazynie

Głóg owoc suszony 250g

Głóg to krzew, który łatwo rozpoznać po charakterystycznych czerwonych, soczystych owocach. W medycynie ludowej w celach zdrowotnych wykorzystywane są kwiaty oraz owoce tego krzewu. W Polsce głóg rośnie na nizinach oraz w niższych partiach gór. Ten krzew to także roślina ozdobna. Jego kwiaty oraz owoce zawierają m.in.: fenolokwasy, aminy, fitosterole, garbniki, witaminę C oraz witaminy z grupy B, pektyny, a także sole mineralne. Najbardziej jednak ze względów leczniczych cenione są zawarte w głogu flawonoidy i procyjanidy.

Głóg (owoce) według literatury miał działanie:

  • przeciwmiażdżycowe,
  • przeciwskurczowe na naczynia wieńcowe serca,
  • zwiększające przepływ tlenu oraz krwi do mięśnia sercowego,
  • wspomagające obniżenie cholesterolu,
  • wspomagające leczenie problemów trawiennych,
  • wspierające w przeziębieniach,
  • zapobiegające niestrawnościom oraz biegunkom.

Picie herbaty z owoców głogu zalecane jest (według literatury) osobom, które cierpią na:

  • umiarkowane nadciśnienie,
  • uczucie duszności,
  • zmiany miażdżycowe,
  • początkowy stan niewydolności mięśnia sercowego,
  • umiarkowany rzadkoskurcz.

Przygotowanie: 

Napar – łyżkę suszonych pokruszonych owoców zalać 200 ml wrzącej wody, poczekać do ostygnięcia. Przecedzić. Pić 1/2–1/3 szklanki 2–3 razy dziennie. Nalewka – 0,5 kg owoców głogu umieszczamy w wysokim naczyniu. Następnie zalewamy mieszanką 0,5 l spirytusu i 0,5 szklanki wody. Naczynie dokładnie zakrywamy i pozostawiamy na 2 tygodnie. Po tym czasie zlewamy alkohol. W osobnym garnku gotujemy około 500 ml wody z łyżką cukru, kilkoma goździkami, cynamonem i startą skórką cytryny lub pomarańczy. Gdy na powierzchni utworzy się piana, zbieramy ją, a do płynu dodajemy wcześniej uzyskany głogowy alkohol. Całość ponownie zlewamy do wysokiego naczynia, przykrywamy i odstawiamy na 3 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do spożycia.

Z głogu (owoców) można robić również konfitury.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

2024-08-20

Najskuteczniejsze zioła o właściwościach przeciwzapalnych

"Cichy" stan zapalny rozwija się powoli, aż dochodzi do rozwoju bardziej złożonych dolegliwości. Dowiedz się, jak zapobiegać i redukować przewlekły stan zapalny?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

2024-08-07

Naturalne sposoby na odstraszanie i ukąszenia owadów

Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy wieczory na świeżym powietrzu. Niestety, ukąszenia owadów mogą skutecznie zepsuć te chwile relaksu. Na szczęście istnieją naturalne metody, które pomogą pomóc.

Czytaj więcej

Wartości odżywcze warzyw i owoców w zależności od koloru

2024-06-04

Wartości odżywcze warzyw i owoców w zależności od koloru

Rośliny poszczególnych grup kolorystycznych różnią się zawartością składników odżywczych oraz związków fitochemicznych. Kolor informuje nas też o zawartości pewnych składników leczniczych. Sprawdź.

Czytaj więcej

Pestycydy w warzywach i owocach – jak je eliminować

2024-04-12

Pestycydy w warzywach i owocach – jak je eliminować

Pestycydy to substancje, zarówno syntetyczne, jak i naturalne, stosowane w celu eliminacji organizmów uważanych za szkodliwe lub niechciane. Jak wpływają na nasze zdrowie? Czy są groźne? Sprawdź.

Czytaj więcej

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj więcej

Przechowywanie warzyw i owoców. Sprawdź czy robisz to dobrze

2024-01-23

Przechowywanie warzyw i owoców. Sprawdź czy robisz to dobrze

W tym artykule podpowiadamy jak należy przechowywać warzywa i owoce. Czy lodówka to faktycznie dobre rozwiązanie? Zobacz jakie warzywa lubią chłód a jakie nie przepadają za zimnem.

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu