Ajurweda – kompletna recepta na optymalizację zdrowia, zapobieganie chorobom i życie z radością i witalnością Acharya Shunya

Objętość netto: 472 stron

Tytuł oryginału: Ayurveda Lifestyle Wisdom: A Complete Prescription to Optimize Your Health, Prevent Disease, and Live with Vitality and Joy

Cena brutto 69,90 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł
Ostatnie 4 produkty w magazynie

Ajurweda w praktyce!

Szybkie tempo życia i zapracowanie sprawia, że często poświęcamy zbyt wiele czasu jednym aspektom życia, jednocześnie zaniedbując inne. By zapewnić sobie harmonię na poziomie ciała i ducha niezbędne jest utrzymanie równowagi na wszystkich płaszczyznach. Taką koncepcję stylu życia oferuje ajurweda! To indyjski system medyczny stosowany już w starożytności. Ajurwedyjska terapia polega na równoważeniu trzech energii (dosz): vaty, pitty i kaphy. Wykorzystuje do tego celu zdrowe odżywianie, a także terapie, które ułatwiają relaks takie jak joga, medytacja czy pranajama. Ważną częścią ajurwedyjskiego systemu poprawy zdrowia jest również pielęgnacja ciała i urody, do tego celu wykorzystywane są peelingi, masaże i kąpiele lecznicze. Dzięki zamieszczonym w książce ajurwedyjskim przepisom, teraz i Ty będziesz mógł odkryć zasady ajurwedy w praktyce. Przedstawi Ci je duchowa nauczycielka, Acharya Shunya.

Jedz zgodnie z typem swojej doszy i zawsze czuj się dobrze!

W zależności od dominującej w Twoim ciele energii – vaty, pitty i kaphy – w ajurwedzie przyporządkowano odpowiedni sposób odżywiania. Jak dowodzi Autorka, sami intuicyjnie wybieramy produkty, które odpowiadają naszej doszy kierując się smakiem, zapachem czy temperaturą pożywienia. Odkryjesz tu przepisy na dania, które zrównoważą Twoją energię i będą prawidłowo dobrane pod względem typu agni, który reprezentujesz. Poznasz posiłki zgodne z porami roku, jak również nauczysz się przestrzegać stałych godzin ich spożywania. Wpłynie to korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie, zapobiegając chorobom i poprawiając Twoje samopoczucie. To jednak nie koniec korzyści, jakie oferuje ta wyjątkowa książka o ajurwedzie.

Abhayanga – ajurwedyjski masaż uzdrawiający

Opisany w publikacji ajurwedyjski masaż, zwany abhayanga, posiada cudowne właściwości zdrowotne, a także odżywia na wielu poziomach: skóry, tkanki nerwowej, mięśni, stawów. Używa się do niego ciepłego oleju, który dodatkowo opóźnia procesy starzenia, relaksuje, a także obniża ciśnienie krwi. Stosując ten rodzaj terapii, przyniesiesz ukojenie swojemu zmęczonemu ciału i z łatwością się odprężysz. Dzięki temu zyskasz większą siłę witalną, a także poprawisz samopoczucie. Jak dowodzi Autorka, wykorzystanie do masażu oleju sezamowego z dodatkiem ashwagandhy uwalnia nadmiar energii vata, dzięki czemu Twój umysł i ciało odzyskają równowagę.

Ajurweda – pielęgnacja ciała i relaks

Oprócz opisanego wyżej uzdrawiającego masażu, w ajurwedzie szczególne miejsce zajmują rytuały pielęgnujące ciało. Należą do nich m.in. lecznicze kąpiele z dodatkiem kwiatów i ziół, ajurwedyjskie peelingi przygotowane na bazie różnych mąk, z dodatkiem mleka kokosowego, szafranu czy kurkumy. Autorka przygotowała ajurwedyjskie przepisy na kojące maseczki do twarzy ze świeżym ogórkiem, płukanki i odżywki do włosów na bazie ziół i kwiatów, a także… balsam do oczu! Kosmetyki stworzone z tych receptur nie tylko korzystnie wpłyną na Twoją urodę, ale również pomogą w osiągnięciu relaksu.

Poznaj korzyści płynące z ajurwedy!

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu